Zamknij
REKLAMA

Usługa profesjonalnego cyklinowania podłóg

08.24, 29.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.43, 29.12.2022

Odpowiednio pielęgnowane powierzchnie drewniane będą tworzyły ponadczasowy element wykańczający wnętrze. Otaczając się drewnem podłogowym możemy stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę we wnętrzu i jednocześnie wyjątkowo przybliżamy się do natury. Warto wiedzieć, że stary, poniszczony parkiet podłogowy nie cieczy domowników. Dbałość o środowisko, a także rosnące ceny materiałów do wykańczania wnętrz sprawiają, że właściciele podłóg drewnianych coraz częściej podejmują decyzję o renowacji podłóg i innych powierzchni drewnianych w swoim domu.

Profesjonalne cyklinowanie podłóg

Cyklinowanie podłóg to pierwszy i jednocześnie podstawowy etap renowacji powierzchni drewnianych. Doświadczony renowator podczas procesu cyklinowania, oprócz usunięcia starej, poniszczonej warstwy zabezpieczającej, zadba o usunięcie drobnych dziur, wgnieceń i nierówności.

Cyklinowanie warto zlecać profesjonalistom, którzy przeprowadzą całościowy proces renowacji podłogi. Proces cyklinowania to nie tylko usunięcie starego lakieru, ale także polerowanie, szpachlowanie i inne zabiegi konieczne do pełnego odnowienia podłogi. Doświadczeni fachowcy potrafią trafnie ocenić, jakie prace należy wykonać, by inwestorzy mogli znów cieszyć się pięknem swojej podłogi.

W Warszawie swoją podłogę można oddać w ręce profesjonalistów z firmy Fancy Floor, którzy mają za sobą wiele lat doświadczenia w pracy związanej z wykańczaniem wnętrz, a także pozostają w stałym kontakcie z mistrzami w dziedzinie renowacji drewna z całej Polski. Poszukując ekipy remontowej warto zapoznać się ze zdjęciami i opisami wykonanych realizacji, a także z opiniami innych inwestorów. Doświadczonego i sprawdzonego renowatora drewna można znaleźć także na forach branżowych w przestrzeni internetowej.

Zabezpieczanie podłogi przed szkodliwymi czynnikami

Podłoga po cyklinowaniu powinna być zabezpieczona przy użyciu olejów lub lakierów.

Lakierowanie podłogi drewnianej warto zlecić osobom, które były odpowiedzialne za proces cyklinowania. Prawidłowo przeprowadzony proces lakierowania można rozpoznać po jednolitej powierzchni o jednakowym odcieniu.

Pokrycie podłogi warstwą lakieru pozwoli na zabezpieczenie drewna na długie lata. Dzięki warstwie lakieru, drewno nie będzie przyjmowało wody, a jego powierzchnia będzie zabezpieczona przed wnikaniem brudu i innych zanieczyszczeń.

W profesjonalnych sklepach możliwe jest zakupienie nietoksycznego, wodnego lakieru, który schnie bardzo szybko. Zdecydowanie większą ochronę uzyskamy stosując lakier chemiczny, jednak warto wiedzieć, że ten rodzaj lakieru, może wydzielać substancje toksyczne, od nałożenia do momentu całkowitego wyschnięcia. Warto wiedzieć, że lakierowanie podłogi drewnianej jest najtańszą i najbardziej opłacalną opcją zabezpieczania parkietu przed wnikaniem szkodliwych czynników.

Istnieje możliwość zabezpieczenia podłogi przy użyciu oleju. Olejowanie podłogi drewnianej Warszawa jest najbardziej naturalną, zdecydowanie bardziej ekologiczną formą zabezpieczania drewna. Dzięki procesowi olejowania można uzyskać pięknie, naturalnie wyglądające drewno. Warto wiedzieć, że olejowane podłogi wymagają zupełnie innego traktowania, niż podłogi lakierowane. Czyszczenie podłóg olejowanych powinno odbywać się przy zastosowaniu specjalistycznych środków, które nie spowodują rozpuszczenia oleju. Dodatkowo, proces olejowania należy okresowo powtarzać.

Każda z metod zabezpieczania podłogi drewnianej ma swoje plusy i minusy. Doświadczeni fachowcy są w stanie udzielić profesjonalnego doradztwa.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%