Zamknij
REKLAMA

Jak zacząć pracę w branży odnawialnych źródeł energii? Jakie wykształcenie jest wymagane przez pracodawców?

10.57, 18.08.2022 materiał partnera

Świat zmierza w kierunku odnawialny źródeł energii. To już się dzieje. Przybywa gospodarstw, które same wytwarzają prąd. Inwestorzy stawiają na nowoczesne rozwiązania, jak pompy ciepła. Większość ludzi dostrzega konieczność zwrotu w kierunku naturalnej energii. Odnawialne źródła energii to przyszłość i to ta branża może być drogą do atrakcyjnej pracy i zarobków. Aby jednak znaleźć dobrą pracę, konieczne jest posiadanie kwalifikacji. Jak je zdobyć?

Kurs dla wszystkich, którzy mają 18 lat i minimum wykształcenie zawodowe

Pierwszym krokiem do pracy w branży odnawialnych źródeł energii jest wybór szkoły, która Cię do tego przygotuje. Można przechodzić szkolenia osobno dla każdego odnawialnego źródła energii, a jest ich pięć, a później podchodzić do egzaminów, ale to może kosztować więcej niż kurs. Poza tym w przypadku kursu nie stresujesz się podczas pięciu egzaminów (są tylko dwa).

Na kurs zapisać się może każdy, kto ma ukończone 18 lat. Kursy są częścią oferty szkół dla dorosłych. Jeśli chodzi o wykształcenie, to akceptowane jest zawodowe. W przypadku osób, które ukończyły szkołę średnią, nie jest wymagana matura, a co bardzo ważne, można mieć tytuł technika. Dzięki temu w krótkim czasie,- przykładowo kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann trwa 1,5 roku - podniesiesz znacznie swoje szanse na rynku pracy.

Obecnie kurs technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zrobisz online w części praktycznej. Wspomniana Szkoła Partnerska Viessmann oferuje internetowy kurs w systemie zaocznym. Praktyki natomiast są organizowane raz na kilka tygodni w placówkach szkoły.

Kto odnajdzie się w tej branży?

Energetyka odnawialna to nowoczesna technologia i ekologia. W tej branży odnajdą się osoby, które lubią innowacyjne rozwiązania technologiczne, interesują się nowinkami, lubią wciąż się uczyć, poznawać nowe rzeczy, są otwarte na świat i ludzi. Praca w OZE oparta jest na kontaktach z klientami, na słuchaniu ich potrzeb, doborze odpowiednich rozwiązań. Dlatego odnajdą się w niej osoby komunikatywne, lubiące kontakt z ludźmi.

Kurs we wspomnianej Szkole Partnerskiej Viessmann organizowany jest dla wszystkich, bez względu na poziom wiedzy o OZE. Zajęcia są od podstaw, od wprowadzenia w temat, dlatego, jeśli masz obawy dotyczące braku wiedzy w tej sprawie, to nie jest żadna przeszkoda. Od tego jest kurs, na którym nauczysz się wszystkiego.

OZE to jedna z tych branż, w której można zarabiać dobre pieniądze. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na pracę na swoim.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%