Zamknij
REKLAMA

Dieta dla sportowca na szybką utratę masy

10:54, 18.04.2019 | Materiał Partnera

Tłuszcz wrogiem osiągów sportowych – dieta dla sportowca pomoże

Lato za pasem, wielu z nas już zastanawia się, co zrobić z zimową oponką. Jest na to tylko jeden skuteczny sposób. Nie można wierzyć reklamom środków na odchudzanie i innym magicznym sposobom. Tylko odpowiednio dobrana dieta dla sportowca połączona z większa ilością ruchu może pomóc schudnąć i poprawić zarówno swoją muskulaturę, jak i ogólny wygląd ciała. Szczególnie dla kobie, które nie potrzebują rozrostu mięśni, ważna jest zmiana diety. Do procesu redukcji masy ciała można wykorzystać zarówno catering dietetyczny, jak i spróbować samodzielnego dostosowania diety do naszych sportowych aspiracji.

 

Dlaczego dieta dla sportowca jest aż tak ważna?

Proces chudnięcia polega przede wszystkim na uruchomieniu zapasów tłuszczowych organizmu, które każdy zdrowy człowiek posiada. Tłuszcz odkłada się w naszym ciele jako zapas energetyczny i jest to uwarunkowane ewolucyjnie. Jednakże dieta fast foodowa i znacznie mniej ruchu wskutek pracy za biurkiem i małej ilości czasu wolnego może spowodować otyłość. Na wszelkie problemy jak zawsze odpowiednią radą jest zdrowa dieta. Bardzo często trenerzy personalni spotykają się z ludźmi, którzy zdecydowali się na skorzystanie z ich oferty z bardzo prostego powodu, pomimo regularnej aktywności fizycznej nie zauważają oni pozytywnych efektów, lub też pojawiają się one bardzo powoli. Jeśli są to osoby o bardzo małej ilości czasu, odpowiedź na ich problemy jest bardzo prosta, chodzi tu mianowicie o catering dietetyczny. Pozwala on na jak najlepsze wykorzystywanie czasu wolnego, gdyż poświęcone na gotowanie godziny można przeznaczyć na dodatkową aktywność. Ponadto dietetycy opracowujący dietę dla sportowców dokładają wszelkich starań, by jedzenie nie tylko spełniało surowe kryteria zawartości, ale przede wszystkim było mocno zróżnicowane i bardzo smaczne.

Wracając jednak do tematu istotności zdrowej diety dla chudnięcia, jej zmiana jest kluczem do czerpania przez organizm z zapasów drzemiących w tkance tłuszczowej. Najistotniejszym czynnikiem jest podaż kaloryczna w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Wprawny dietetyk podczas krótkiego wywiadu wyliczy nam średnie dobowe zapotrzebowanie organizmu. Aby skutecznie i bezpiecznie chudnąć, powinniśmy zdecydować się na deficyt rzędu od stu do trzystu kilokalorii w zależności od aktualnej wagi, naszej płci i trybu życia. Delikatny deficyt kaloryczny poniekąd zmusza organizm do nadrabiania braków w postaci przepalania tkanki tłuszczowej i czerpania z niej energii. Kiedy nasza dieta dostarcza organizmowi więcej energii, aniżeli potrzebuje on mimo zwiększenia aktywności fizycznej, przepracowane zapasy zostaną zastąpione nowymi. I właśnie dlatego dieta dla sportowca jako podstawowy wyznacznik powinna mieć wartość kaloryczną.

 

W jaki sposób dieta dla sportowca powinna zmienić nasze nawyki żywieniowe?

Pierwszym krokiem do odpowiedzi na to pytanie jest ustalenie tego, jakie nawyki żywieniowe cechowały nas w ostatnim czasie. Z braku czasu lub zwyczajnego lenistwa bardzo często opieramy się na trzech, w niektórych przypadkach czterech posiłkach dziennie. Jest to niekorzystne dla organizmu, który przez wiele godzin musi pracować niczym samochód z rezerwą w zbiorniku paliwa. Powoduje to tendencję do budowania sobie zapasów. Zdrowa dieta oferowana przez catering dietetyczny opiera się na tym, iż dostarczane jest od czterech do pięciu posiłków dziennie, które to pozwalają na bieżąco dostarczać mniejszych lub większych porcji pożywienia. Ponadto można również poza dietą pudełkową dostarczać od czasu do czasu niewielkich zdrowych przekąsek takich jak owoce, warzywa, nasiona roślin oleistych i bardzo wiele różnego rodzaju zdrowych porcji pożywienia, które skutecznie zabijają mniejszy głód bez bycia kolejnym burgerem z popularnej sieciówki.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA