Zamknij
REKLAMA

Co to jest medycyna estetyczna i co można zrobić za pomocą lasera kosmetycznego?

15:46, 30.04.2019 | artykuł sponsorowany

Medycyna estetyczna to zdecydowanie jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi służby zdrowia. Choć większości z nas kojarzy się ona głównie z realizacją zachcianek ekscentrycznych, bogatych kobiet, warto zdać sobie sprawę, że z dobrodziejstw medycyny estetycznej może skorzystać każdy z nas i to wcale nie posiadając pięciocyfrowej sumy pieniędzy na swoim koncie.

Czym jest medycyna estetyczna?

Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna?

Laser kosmetyczny - budowa i zasada działania

Co można zrobić za pomocą lasera kosmetycznego?

Czym jest medycyna estetyczna?

Encyklopedyczna definicja medycyny estetycznej każe rozumieć ją jako ogół działań i zabiegów medycznych, zaliczających się do dziedziny estetologii, nastawionych przede wszystkim na redukcję objawów starzenia się skóry oraz rekonstrukcję jej stanu. Podstawowym celem medycyny estetycznej ma być podnoszenie komfortu życia pacjentów, poprzez wykonywanie specjalistycznych zabiegów. Tyle teorii. Warto bowiem zadać sobie inne pytanie: co każdy z nas może zyskać, decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Przede wszystkim dobre samopoczucie oraz możliwość “poczucia się” lepiej we własnej skórze. Zakres zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej jest bardzo szeroki i obejmuje usługi adresowane zarówno do mężczyzn, jak i kobiet.

Jakie zabiegi oferuje medycyna kosmetyczna?

Rodzaje działań wykonywanych w zakresie medycyny estetycznej możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie: profilaktyka oraz odwracanie zmian. Kategorie te obejmują zarówno zabiegi mające na celu przywracanie naturalnej jędrności i gładkości skóry (czyli przeciwdziałanie procesom starzenia), ale także szeroki zakres zabiegów, mających na celu redukcję zmian chorobowych, lub będących następstwem nieszczęśliwych wypadków (blizny, rozstępy, zmiany skórne, zmarszczki itp.). Czytaj więcej: https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/medycyna-estetyczna/.

Laser kosmetyczny - budowa i zasada działania

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje się za pomocą specjalistycznych urządzeń. Jednym z najczęściej stosowanych jest laser kosmetyczny. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę tego rodzaju urządzeń, dedykowanych różnym zastosowaniom. Zasada działania lasera kosmetycznego w praktyce nie różni się w zależności od modelu urządzenia - emituje on wiązkę światła laserowego, której promieniowanie wywiera wpływ na komórki, powodując redukcję niepożądanych zmian w obrębie skóry.

Co można zrobić za pomocą lasera kosmetycznego?

Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna hojnie korzystają z dobrodziejstw technologii laserowej, wykorzystując go - tak jak pozostałe dziedziny medycyny (np. endoskopia czy onkologia, ale także fizjoterapia czy leczenie chorób ortopedycznych) - do wykonywania różnego rodzaju zabiegów, takich jak:

usuwanie rozstępów, redukcja zmarszczek,

ujędrnianie skóry,

zamykanie naczynek,

usuwanie tatuaży,

usuwanie blizn,

depilacja i wiele innych.

Choć katalog usług wykonywanych z użyciem lasera kosmetycznego jest już bardzo bogaty, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że to z pewnością nie koniec odkrywania możliwości wykorzystania lasera kosmetycznego w medycynie estetycznej. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się laser frakcyjnym pozwalkjacy zapobiegać szkodliwym zmianom skórnym, oferujący szerokie możliwości w zakresie m.in. wygładzenia, oczyszczenia czy redukcji “pajączków” i zamykania naczynek pod skórą. Więcej o laserach kosmetycznych, ich parametrach i zastosowaniu znajdziesz na: https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone