Zamknij
REKLAMA

Szybciej, taniej, solidniej

09:30, 04.09.2020 | materiały partnera

Firmy wymagające potężnego wsparcia komputerowego oraz zaplecza technicznego, które pozwoli im ogarnąć gigabajty danych, coraz częściej decydują się na rozwiązania, pozwalające im oszczędzić setki a nawet miliony złotych. Dostęp do baz danych, czy też możliwość realizowania różnych zadań lub zamówień, wymagają niezawodnego sprzętu z najwyższej półki. Jego obsługa, montaż, a także reagowanie na różne sytuacje o charakterze awaryjnym, mogą generować naprawdę wysokie koszta. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być skorzystanie z możliwości technicznych innych podmiotów, które specjalizują się w ściśle określonych zadaniach.

1. Kolokacja - warto z niej skorzystać

2. Sporo zysków, niższe koszty

Kolokacja - warto z niej skorzystać

Jedną ze spraw mogących diametralnie ułatwić kierowanie firmą, zajmującą się np. handlem w Internecie na wielką skalę, jest kolokacja serwerów. Na czym taka usługa polega? Otóż nie musimy w takim przypadku budować od podstaw własnej serwerowni, zatrudniać ludzi do jej obsługi, wyposażać jej w najnowszy sprzęt, który podoła zadaniom, jakie na nią czekają w przyszłości, tylko zlecamy zajmowanie się naszymi danymi firmie zewnętrznej. Usługa kolokacji serwerów staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. W Polsce jedną z najciekawszych opcji ma do zaproponowania Netia. Ofertę tego telekomunikacyjnego giganta bez trudu znajdziemy w sieci pod adresem: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/netia-kolokacja. Propozycja ta jest przede wszystkim skierowana do dużych oraz średnich firm, dla których szybki przepływ danych jest podstawą ich być albo nie być na rynku.

Sporo zysków, niższe koszty

Co ważne duże zewnętrzne serwerownie mają o wiele lepsze systemy zabezpieczające, a także możliwości przepływu danych. W większości przypadków nie będzie także problemu z tym, by nasze zasoby mogły korzystać z nieco większej przestrzeni w centrum danych, co może mieć duże znaczenie dla szybko rozwijających się przedsięwzięć. Serwerownie zewnętrzne są także lepiej zabezpieczone przed takimi zdarzeniami, jak pożary, zalania, itp. Dwudziestoczterogodzinna usługa monitoringu, a także opieka nad serwerownią pozwalają na błyskawiczne usuwanie potencjalnych awarii. W zdecydowany sposób obniżają się też koszty zużycia prądu, a szybsze oraz bardziej wydajne łącza pozwalają na o wiele bardziej sprawną obsługę potencjalnych zamówień, czy też ogólnie rzecz biorąc, przepływu danych. Warto więc skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań rodem z XXI wieku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%