Zamknij
REKLAMA

Jak pozostać aktywnym w mieście? 5 pomysłów na zachowanie dobrej kondycji

08:10, 06.10.2020 | materiały partnera

Aktywność fizyczna jest kluczowym elementem zdrowego stylu życia. Wiadomo to nie od dziś, i nie od dziś ludzie zastanawiają się jak pozostać aktywnym w codziennym życiu. Zimowy wyjazd na narty czy letni nad jezioro sprzyja intensywnemu uprawianiu sportu, czy to będzie jazda na nartach, czy żeglarstwo, jednak co zrobić, jeśli znaczną część naszego życia spędzamy w mieście? Jak wkomponować aktywność fizyczną w codzienne życie i co zrobić, by zachować dobrą kondycję pracując w biurze lub zdalnie? Poniżej prezentujemy nasze pomysły na to, jak pozostać aktywnym w mieście:

1. Więcej poruszaj się pieszo

Podstawą do zmiany trybu życia jest zmiana drobnych nawyków. Jednym z takich nawykóœ może być chodzenie pieszo. Kiedy na przykład masz podjechać dokądś trzy przystanki, zamiast tego wyjdź wcześniej i przejdź na piechotę. Możesz też ustalić, że każdy dystans poniżej trzech czy pięciu kilometrów będziesz pokonywał na nogach, zamiast szukać transportu kołowego. Nie dość, że trochę się poruszasz, to jeszcze poznasz swoją okolicę i miasto w którym mieszkasz!

2. Znajdź alternatywę dla transportu silnikowego

Godziny, które spędzasz siedząc za kierownicą, na siedzeniu pasażera albo w komunikacji miejskiej możesz przeznaczyć na ruch. W jaki sposób? Znajdź alternatywę dla samochodów i autobusów. Może mieszkasz na tyle blisko pracy, że jesteś w stanie dojeżdżać do niej rowerem? Albo przesiadasz się kilka razy i jeden z odcinków byłbyś w stanie pokonywać na hulajnodze? Innym dobrym pomysłem są rolki albo deskorolka longboard.

3. Zapisz się na zajęcia taneczne

W każdym mieście działa wiele szkół tańca i centrów fitnessu, gdzie można zapisać się na zajęcia z różnego rodzaju tańca. Od zumby po balet dla dorosłych, oferta pełna jest niespodzianek i każdy może znaleźć coś dla siebie. Aerobik i zumba to ćwiczenia fizyczne i rytmiczne, bardziej przypominające trening niż taniec. Z kolei balet dla dorosłych i taniec nowoczesny to formy ekspresji, które pomogą ci lepiej poczuć swoje ciało i popracować nad koordynacją czy poczuciem równowagi.

4. Zainteresuj się kuglarstwem

Żonglowanie tylko z pozoru wydaje się łatwe i niewymagające wysiłku. Podobnie chodzenie po linie, jazda na monocyklu czy taniec z ogniem. Każda z tych rzeczy wlicza się do kuglarstwa i każdej z nich można nauczyć się samemu korzystając z dostępnych w Internecie filmików. Każda daje mnóstwo frajdy i jest przy okazji całkiem niezłym treningiem.

5. Korzystaj ze schodów, a nie z windy

O ile tylko nie mieszkasz i nie pracujesz na parterze ten sposób powinien znacząco poprawić twoją kondycję. Pokonanie kilka razy dziennie kilku pięter sprawi, że rozwiniesz mięśnie nóg i pleców, a także zwiększysz wydolność swojego układu oddechowego. Możesz zacząć od pokonywania kilka - trzech czy czterech - pięter w górę i jedynie schodzenia przez cały czas tylko po schodach - jasne, że nią każdy da radę z marszu wejść na dziesiąte albo dwudzieste piętro. Warto jednak zwiększać sobie pokonywane dystanse i wysokości, żeby rozwijać swoją kondycję.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA