Zamknij
REKLAMA

Jak narożnik może zmienić pomieszczenie?

00:00, 23.01.2021 | materiały partnera

Narożniki w salonach to nowa moda i są coraz częściej spotykane w naszych domach. Wypierają one fotele, kanapy czy wersalki. Dlaczego tak się dzieje? Otóż narożniki są bardzo praktyczne i mogą się z łatwością wkomponować w stylizację naszego salonu. W sklepach stacjonarnych jak i w sklepach online, wybór jest tak ogromny, że można poświęcić tydzień, a nawet to nie starczy na przejrzenie wszystkich opcji.

Wielkość pomieszczenia a wielkość narożnika

Jeżeli chodzi o małe pomieszczenia, to narożnik jest odpowiednim wyborem. Jako że zazwyczaj ma kształt litery L, to można ustawić go w kącie salonu. W ten sposób zagospodarujemy kąt, na który zazwyczaj jest mało pomysłów, zaoszczędzimy troszkę miejsca oraz sprawimy, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe i przestronniejsze, dzięki uzyskanej otwartej przestrzeni. W dużych pomieszczeniach mamy trochę więcej możliwości ustawienia narożnika i może być on większy. W małych salonach liczy się każdy centymetr, zatem nie warto zajmować wszystko narożnikiem.

Narożniki mobilne

Narożniki mobilne, inaczej modułowe, można dowolnie składać i rozkładać. Dzięki czemu łatwo je modyfikować z prawostronnych na lewostronne i w drugą stronę. Można też je łatwo przenosić. Stąd są idealne dla osób, które często modyfikują aranżację wnętrza. Takie narożniki łatwiej jest też transportować, gdy sytuacja będzie wymagała przeprowadzki. Są one droższe, ale zapewniają pewną elastyczność. Jeżeli jednak macie ograniczony budżet to łatwo można z nich zrezygnować.

Funkcja spania

Z tej funkcji nie można zrezygnować, jeżeli wasz salon to także sypialnia dla was, albo dla waszych gości. Narożniki z funkcją spania rozkładają się, posiadają schowki na pościel. Może on pomieścić od dwóch do czterech osób. Wszystko zależy od wielkości kupionego narożnika. Przy takiej funkcji warto sprawdzić kwestię materaca. Powinien on być dobrej jakości, abyśmy nie mieli problemów z plecami później. Producenci czasami chcą oszczędzić lub obniżyć cenę, która byłaby atrakcyjniejsza dla nas wykorzystując do takich narożników niezbyt dobrej jakości materac. Nie ma większego problemu, gdy śpimy na tym narożniku okazjonalnie. Problem się pojawia, gdy codziennie mamy zamiar na nim spać. Wtedy może dojść do zapadnięcia się materaca i głębokiej dziury, która nie będzie dla nas przyjemna.

Jakość

Jak już wspomniałam wyżej. Jakość materaca jest szczególnie ważna, gdy nasz narożnik ze skóry ma posłużyć nam jako łóżko do codziennego odpoczynku nocnego. Przy odpoczynku dziennym też lepiej zainwestować w trochę lepszy materac, aby nam dłużej posłużył i także się nie zapadł. Najtańsze materace niestety szybko się zapadają i tracą swoją elastyczność. Oprócz jakości materaca, zwróćcie też uwagę na jakość obicia. Powinno być one jak najbardziej odporne na zabrudzenia, przecieranie się, pękanie, prucie. Powinno być łatwe w czyszczeniu. To bardzo ważne, jeżeli w domu przebywają dzieci lub zwierzęta lub oba warianty są prawdziwe. Wtedy łatwo o to, aby codziennie coś się pobrudziło. Dlatego też niektóre firmy produkujące narożniki oferują zdejmowane obicia, które można prać w pralce.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%