Zamknij
REKLAMA

Gdzie warto zaplanować wakacje nad wodą w 2021?

10:41, 16.02.2021 | materiały partnera

Relaks nad wodą to świetna sprawa. Daje wiele możliwości zarówno błogiego, jak i aktywnego odpoczynku. Sprawdza się u par, grup przyjaciół i znajomych, rodzin z dziećmi. Dosłownie dla każdego coś miłego nad wodą się znajdzie. Czy warto zacząć już planować wakacje 2021? Pytanie jest dość ciężkie, nie wiemy w jakim kierunku będzie rozwijać się sytuacja pandemiczna. Ale z drugie strony, jeśli nie teraz, to kiedy? Na ostatnią chwilę?

Kierunek morze?

Jednym z najpewniejszych kierunków wakacyjnych wojaży niezmiennie pozostaje polskie morze. Oczywiście ma ono pewne wady, na przykład woda nie jest tak ciepła i przejrzysta, jak na Chorwacji czy we Włoszech. Ale, przyznajmy szczerze, nie jest najgorzej. Jeśli wakacje planujemy w sezonie, to bazując na doświadczeniach ostatnich lat – jest dobrze. Plaże są dość czyste, infrastruktura bogata, ceny zazwyczaj niższe, niż straszą media. Plusem wczasów na polskim wybrzeżu jest też możliwość bezproblemowego dogadania się ze wszystkimi i w każdej sprawie. A wybierając się na wakacje zagraniczne nie zawsze będzie to możliwe, szczególnie jeśli wakacje spędzamy z dzieckiem. To zaś w czasie animacji czy zajęć dodatkowych, mających pozwolić rodzicom na trochę oddechu, raczej wymaga języka ojczystego. Dodatkowo poznajemy uroki naszego kraju, który przecież pełen jest pięknych widoków, zabytków, miejsc historycznych i wartych zapamiętania.

Śledząc na https://www.travelin.pl/ mapę miejscowości na polskim morzem widzimy, że oferuje ono nie tylko piasek i plaże. Są tam też leśne ścieżki rowerowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody. Nie musicie ograniczać się jedynie do błogiego leniuchowania – warto poznać też inne atrakcje nadmorskich miejscowości.

Czy też jeziora?

Swoich miłośników mają też dziesiątki jezior, mniejszych i większych, którymi usiany jest nasz kraj. Jeśli chcieć wymienić najpopularniejsze polskie jeziora, to oczy same zwrócą się w kierunku Mazur. Kraina Tysiąca Jezior – ta nazwa nie wzięła się znikąd. Wiele z nich, choć raczej tych mniejszych, to nadal oazy ciszy i spokoju, gdzie natura dosłownie czeka za progiem. Piękne lasy, pełne odgłosów wszelakiej zwierzyny, zapachów, których w miastach żadną miarą nie spotkamy, niemalże bezkresna toń jezior... Idealne miejsce dla miłośników pieszych i rowerowych wędrówek oraz oczywiście sportów wodnych wszelkiego rodzaju. Jachty, łodzie, motorówki, kajaki – dla wodniaków to prawdziwy raj. Nie bez powodu Mazury goszczą w tak wielu szantach, czyli piosenkach żeglarskich.

Co ciekawe morze i jeziora da się dość łatwo połączyć. W końcu to właśnie blisko wybrzeża leżą trzy z pięciu największych jezior w Polsce – Łebsko, Dąbie i Miedwie. A takie połączenie jeszcze mocniej zwiększa ilość sposobów, w jakie możecie spędzać wakacje. Zwłaszcza jeśli chcecie łączyć spokój i ciszę z bliskością większych miast i ośrodków życia turystycznego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%