Zamknij
REKLAMA

Blizny po trądziku? Zobacz, jak się ich pozbyć

12:25, 26.03.2021 | materiały partnera

Blizny po trądziku są dla wielu osób niemiłą pamiątką z czasów nastoletnich, których najchętniej chcielibyśmy się pozbyć. Dzięki nowoczesnym technologiom i licznym zabiegom kosmetycznym można w dużym stopniu zmniejszyć ich widoczność lub pozbyć się zmian skórnych całkowicie.

Problemy związane z trądzikiem

Problemy związane z cerą dotyczą szerokiej reprezentacji społecznej zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Pierwsza faza choroby, jaką jest trądzik, pojawia się w wieku młodzieńczym, kiedy to hormony zaczynają szaleć, skóra wydziela nadmierną ilość łoju i powstają pierwsze zaskórniki. Zaskórniki, które nie są w odpowiedni sposób usuwane z twarzy, czyli łój i martwy naskórek gromadzące się w porach, mogą później przerodzić się w problemy trądzikowe, czyli zmiany skórne, które wydostają się na powierzchnię w postaci zmiany zapalnej.

Niestety dla wielu osób trądzik to choroba, która pozostawia po sobie widoczne zmiany, które zmieniają strukturę skóry. Pory w pewnych miejscach pozostają powiększone, a skóra staje się mniej jednolita, jędrna czy gładka. Może stanowić to duży problem, jeśli chodzi o poczucie własnego komfortu i atrakcyjności fizycznej.

O czym należy pamiętać, by pozbyć się blizn?

Na szczęście możliwości, jakie daje nam XXI wiek, pozwalają walczyć z trądzikiem, przebarwieniami skórnymi czy z bliznami właśnie. Jak się ich pozbyć? Przede wszystkim warto uzbroić się w cierpliwość i zdać sobie sprawę, że usuwanie blizn potrądzikowych może być długim procesem, zawierającym wiele etapów. Pierwszym elementem jest regularna pielęgnacja skóry twarzy pod czujnym okiem kosmetologa i dermatologa. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki na trądzik. Jest to istotne, by nie dopuszczać do powstawania kolejnych zmian skórnych, a w konsekwencji kolejnych blizn. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki na trądzik, które pomogą nam

Od kilku już lat zarówno gabinety kosmetologiczne, jak i konsumenci stawiają na preparat zawierające różne stężenia kwasów. Okazuje się, że kwasy takie jak glikolowy czy migdałowy działają bardzo dobrze na skórę, pozwalając złuszczać martwy naskórek, oczyszczając cerę, a jednocześnie redukując rozszerzone pory, przebarwienia i zmniejszają widoczność blizn.

Zabiegi w gabinecie kosmetologicznym i stosowanie kwasów złuszczających

Stosowanie regularnie kwasów pozwala sukcesywnie leczyć skórę twarzy, zmniejszać blizny, tak, że będą one się zwężać oraz spłycać. Również sama skóra stanie się świeższa i mniej zanieczyszczona oraz rozjaśniona. W zależności od stężenia kwasu i produktów na blizny można uzyskać bardzo różne efekty od delikatnego złuszczania, po intensywne zabiegi regeneracyjne.

Walka z bliznami potrądzikowymi to także kwestia, którą powinni zająć się specjaliści, kosmetolodzy, którzy posiadają do tego celu odpowiedni sprzęt. Bardzo popularną metodą leczenia jest laser mikro igłowy, który wykonuje mini nakłucia na skórze twarzy, dzięki czemu ujędrnia ją i przywraca do pracy obumarłe kolagenowe włókna. Właśnie kolagen odpowiada za regenerację skóry i powrót do pierwotnego stanu. Kiedy włókna zwiotczeją, zostają utrwalone blizny. Dlatego też za pomocą lasera można przywrócić je do pracy. Seria takich zabiegów może przynieść bardzo pożądane rezultaty, a blizny po trądziku na twarzy będą zdecydowanie mniej widoczne, co może pomóc przywrócić komfort fizyczny i psychiczny wśród wielu osób zmagających się właśnie z powikłaniami po wypryskach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%