Zamknij
REKLAMA

Co robić, gdy stracisz pracę?

00:00, 20.05.2021 | materiały patnera

Utrata pracy powoduje należy do najbardziej stresujących przeżyć, szczególnie jeśli nastąpiła nagle. Jeśli byłeś pracownikiem danej firmy przez długi okres czasu, bardzo trudno będzie Ci przyzwyczaić się do zupełnie nowej sytuacji życiowej. Dużą frustrację rodzi brak alternatywy dla dotychczasowej pracy. Można jednak postarać się ograniczyć destrukcyjny wpływ braku zatrudnienia na nasze samopoczucie psychiczne.

Rozpocznij od rejestracji w Urzędzie Pracy

Gdy stracisz pracę, niezwłocznie wybierz się do przypisanego dla Twojego miejsca zamieszkania Urzędu Pracy. Rejestracja jako osoby bezrobotnej przynosi korzyści. Dzięki niej zachowasz ciągłość ubezpieczenia zdrowotnego. Możesz liczyć również na zasiłek dla bezrobotnych, którego wysokość uzależniona jest od ogólnego stażu pracy. Możesz uzyskać dofinansowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Być może praca jako samozatrudniony okaże się dla Ciebie doskonałą ścieżką rozwoju zawodowego. Osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy jako bezrobotne mają wyłączny dostęp do niektórych ofert pracy. Aby pomóc bezrobotnym w znalezieniu pracy Urzędy organizują spotkania z pracodawcami i szkolenia. Warto korzystać z takiej formy wsparcia.

Zadbaj o dobrą organizację czasu

Osoby, które z dnia na dzień straciły pracę często nie umieją przystosować się do nowej sytuacji. Narzekają na nadmiar czasu, popadają w apatię i zniechęcenie. Nie potrafią wykorzystać wolnego w konstruktywny sposób. Nie ulegaj pokusie użalania się nad sobą. Przedłużający się brak zatrudnienia prowadzi do rezygnacji z dbania o wygląd a nawet popadania w stany depresyjne. Nie pozwól na to. Kluczem do sukcesu może być staranne planowanie swojego dnia. Ustal, w jakich godzinach będziesz przeglądał oferty pracy na Pracuj.pl, wstawaj z łóżka o stałych porach. Masz więcej czasu, dlatego wykorzystaj go na przygotowywanie zdrowych, pożywnych posiłków oraz aktywność fizyczną. Staraj się dobrze wyglądać, to poprawi Twój nastrój i dobrze wpłynie na poczucie własnej wartości.

Wykorzystaj wolne chwile na regenerację sił

Aktywne poszukiwanie pracy, wysyłanie dobrze dopracowanych dokumentów aplikacyjnych i monitorowanie rynku pracy z pewnością zaowocuje znalezieniem zatrudnienia. Zanim to nastąpi wykorzystaj część wolnych chwil na rozwój swoich pasji, na które dotąd brakowało Ci czasu. Czytaj książki, słuchaj muzyki i staraj się dbać o aktywność fizyczną. Dzięki temu odzyskasz energię, zregenerujesz organizm i będziesz gotów stawić czoła wyzwaniom, jakie przyniesie nowa praca.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%