Zamknij
REKLAMA

Jakie firmy inwestują w sektor IT?

13:59, 05.11.2021 | materiały partnera

Sektor IT to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin rynku w Polsce i poza jej granicami. Postępująca informatyzacja oraz wdrażanie innowacyjnych technologicznie rozwiązań sprawiają, że coraz więcej firm nie ma możliwości rzeczywistego funkcjonowania bez choćby otarcia się o tę dziedzinę. Zatem, które przedsiębiorstwa decydują się na inwestycję w ten sektor?

Informatyzacja przepisem na współczesny sukces?

Nie jest niczym nadzwyczajnym, że coraz większa liczba firm działających w Polsce decyduje się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w zakres swojego funkcjonowania. Niezaprzeczalnie mają one podnosić kompetencje oraz możliwości każdego z przedsiębiorstw, czyniąc je podmiotami konkurencyjnymi oraz atrakcyjnymi dla potencjalnych klientów. Inwestycja w innowację opiera się jednak przede wszystkim na sektorze IT – główne to on odpowiada za większość stosowanych rozwiązań. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców upatruje się sukcesu swojego biznesu właśnie poprzez inwestycje w działania informatyczne. Co jest szczególnie ważne dla właścicieli firm? Przekonaj się razem z nami.

W co pragną inwestować polskie firmy?

Zgodnie z założeniami raportu „Dojrzałość technologiczna polskich firm”, opublikowanego przez S&T, HPE oraz Infor, w najbliższych latach polskie firmy będą stawiać przede wszystkim na informatyzację procesów logistycznych oraz obsługę realizacji sprzedaży. Istotnymi elementami w każdej firmie, w których informatyczne rozwiązania będą niezwykle przydatne, są także wszelkie kwestie, związane z bezpieczeństwem, ochroną danych czy analityką. Ponadto działania wchodzące w skład IT sprawdzają się także w przypadku obsługi klienta, zarządzania zasobami ludzkimi czy w dziale marketingu. Dane te umożliwiają pozyskanie ogólnego obrazu na temat tego, które firmy, z jakich branż, powinny zainteresować się możliwościami, jakie niesie ze sobą wdrażanie rozwiązań z sektora IT.

W których firmach specjaliści IT znajdą pracę?

Inwestycje w sektor IT nierozerwalnie wiążą się z koniecznością zatrudniania większej ilości pracowników, którzy posiadają wiedzę i specjalne kwalifikacje informatyczne. Jeżeli jesteś jedną z takich osób i poszukujesz pracy w okolicach Poznania, koniecznie zapoznaj się z nowoczesnym serwisem https://theprotocol.it/filtry/poznan;wp, na którym znajdziesz wyłącznie ogłoszenia dedykowane branży IT. W których firmach masz największe szanse na zatrudnienie?

Według statystyk firmy, które najchętniej zatrudniają specjalistów z zakresu IT to przede wszystkim handel hurtowy i detaliczny. Sytuacja ta w dalszym ciągu ulega rozwojowi, przez wzgląd na coraz większą popularyzację branży e-commerce, w której to dominują sklepy internetowe. Ponadto firmy świadczące usługi z zakresu informatyki, usług informacyjnych czy oprogramowania muszą mieć na swoim pokładzie kadrę wykwalifikowanych pracowników IT. Specjaliści w tej dziedzinie znajdą pracę również w przedsiębiorstwach trudniących się przetwórstwem, przemysłem chemicznym i farmaceutycznym czy produkcją metali. Coraz częściej inwestycja w sektor IT podejmowana jest również przez firmy działające w przemyśle spożywczym czy operujące nieruchomościami.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%