Zamknij
REKLAMA

Pożyczki płynnościowe dla firm - kto może z nich skorzystać?

12:34, 19.04.2022 | Materiały Partnera

Pandemia COVID-19 odbiła swoje znamię na niejednym biznesie. Wiele przedsiębiorstw wskutek pandemii utraciło płynność finansową i znalazło się w poważnych tarapatach. Żeby nieco złagodzić skutki i wesprzeć najbardziej potrzebujące firmy, powstał nowy produkt z Funduszy Unijnych - pożyczki płynnościowe https://crbip.pl/pozyczki-plynnosciowe/. Czym są pożyczki płynnościowe dla firm i kto może z nich skorzystać?

Pożyczki płynnościowe dla firm - czym są?

Pożyczki płynnościowe należą do grona pożyczek unijnych. Te z kolei są odnawialnym produktem finansowym, skierowanym do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jednak o ile z pożyczki obrotowej, czy inwestycyjnej możemy skorzystać w dowolnym momencie, o tyle pożyczka płynnościowa skierowana jest do przedsiębiorstw, które utraciły płynność finansową w wyniku pandemii COVID-19. Dzięki temu zobowiązaniu możesz ustabilizować sytuację swojej firmy i odbić się od dna.

Celem pożyczki płynnościowej dla firm jest wsparcie polskich przedsiębiorstw, które nie ze swojej winy, ale w wyniku załamania gospodarczego napotkały problemy finansowe. Niestety pandemia nikomu nie szczędziła i gałąź biznesu również podupadła. Pożyczki płynnościowe mają przyspieszyć odrodzenie gospodarcze Polski, poprzez wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Kto może skorzystać z pożyczki płynnościowej dla firm?

Jak już wiemy, z pożyczki płynnościowej mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które napotkały kłopoty finansowe w wyniku pandemii COVID-19. Warto jednak pamiętać, że pożyczki unijne skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Co to oznacza? Z tego zobowiązania mogą skorzystać firmy, które zatrudniają maksymalnie 250 pracowników, a ich roczny obrót nie przekracza 50 mln euro.

W przypadku pożyczki płynnościowej musimy także wykazać, że utrata płynności finansowej wystąpiła wskutek pandemii. Innymi słowy, że firma przed 31.12.2019 nie znajdowała się w złej sytuacji finansowej. Co ważne, na przedsiębiorstwie, które zdecyduje się na pożyczkę płynnościową, nie ciąży obowiązek zwrotu dofinansowania i nie podlega ono wykluczeniu z możliwości dostępu do środków publicznych.

Na co można przeznaczyć pożyczkę płynnościową dla firm?

Pożyczka płynnościowa ma uniwersalny charakter. Oznacza to, że sprawdzi się w różnorodnych branżach i możemy przeznaczyć ją na różne zobowiązania. Na co dokładnie? Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka płynnościowa służy utrzymaniu płynności finansowej firmy. Możemy więc przeznaczyć dofinansowanie na bieżące wydatki, takie jak wypłaty dla pracowników, czy zatowarowanie. Oprócz tego możemy z dodatkowych funduszy zakupić półprodukty, które są niezbędne do funkcjonowania firmy.

W odróżnieniu od pozostałych pożyczek unijnych to zobowiązanie możemy przeznaczyć także na spłatę zobowiązań handlowych, a także bieżących rat leasingu, kredytów lub pożyczek. Dzięki temu jest to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które borykają się z terminową spłatą zobowiązań, w wyniku pandemii.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%