Zamknij
REKLAMA

Piła przyjmie kolejnych repatriantów z Kazachstanu

18:21, 29.10.2021 | Bartosz Mirowski
Skomentuj
REKLAMA

Rada Miasta Piły na wniosek Prezydenta Piotra Głowskiego podjęła kolejną uchwałę w sprawie określenia formy i trybu przyznania pomocy dla repatriantów i członków ich rodzin. Dzięki niej możliwe będzie zaproszenie do Piły kolejnych trzech osób z Kazachstanu. Będzie to już 8 rodzina, która od 2014 roku pojawi się w naszym mieście.

We wspomnianym dokumencie Urząd Miasta deklaruje zapewnienie repatriantom lokalu mieszkalnego położonego w Śródmieściu, pomoc w uzyskaniu zatrudnienia oraz zapewnienie wszelkiej pomocy organizacyjną w okresie adaptacji.

- Pozytywne doświadczenia związane z dotychczasowymi repatriacjami utwierdzają nas w przekonaniu, że warto zapraszać kolejne rodziny. Z przyjemnością podpiszę dokumenty w tej sprawie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nasi nowi mieszkańcy pojawią się w Pile w pierwszym kwartale przyszłego roku - mówi prezydent Piotr Głowski.

Zanim to nastąpi, w wybranym lokalu zostaną przeprowadzone konieczne prace remontowe. Działanie to będzie realizowane dzięki dotacji pozyskanej od wojewody wielkopolskiego na podstawie ustawy o repatriacji. Dotacja pozwoli również na zakup mebli, sprzętu RTV i AGD oraz innego niezbędnego wyposażenia.

Zaproszeni mieszkańcy pochodzą z miejscowości Biełojarka w Republice Kazachstanu. Pierwsza z zaproszonych osób w wieku pięciu lat trafiła tam w 1936 roku, pozostałe dwie urodziły się już w Kazachstanie. Nowi mieszkańcy nie będą w Pile sami, gdyż są tu już ich dzieci z wcześniejszych repatriacji. Osoby te z powodzeniem wtopiły się w życie naszego miasta. Tutaj pracują, chodzą do przedszkoli, uczą się i uczestniczą w uroczystościach i wydarzeniach.

(Bartosz Mirowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jako takijako taki

1 2

Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć inicjatywy prezydenta Głowskiego, które oceniam jako pozytywne dla miasta i to jest jedna z nich. Niech tych rodzin będzie jak najwięcej. 22:30, 29.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%