Zamknij
REKLAMA

Na szczycie UE Morawiecki siedzi w oślej ławce

15:54, 09.05.2019 | Biuro Prasowe Wiosny Roberta Biedronia
Skomentuj
REKLAMA

Dziś w Sybinie polski rząd siedzi w oślej ławce, kiedy liderzy państw europejskich dyskutują o przyszłości Unii Europejskiej i polityce klimatycznej. Polski rząd siedzi w kącie, ponieważ mami Polki i Polaków, że węgiel to jest przyszłość - mówił Robert Biedroń podczas konferencji prasowej pod kopalnią odkrywkową w Bełchatowie.

Według lidera Wiosny, rząd PiS zamiast wraz z innymi państwami członkowskimi tworzyć dalekowzroczną wizję Unii Europejskiej, myśli tylko w perspektywie najbliższych wyborów.

- Cała Europa ucieka od węgla. Wiedzą, że węgiel nie tylko truje, ale że kończą się jego zasoby. My też musimy zacząć działać. Zegar tyka - mówił Biedroń.

- Za chwilę ta bomba wybuchnie. Wie to cała Europa. I dziś rozmawia o tym w Sybinie. A premier Morawiecki stoi w kącie i udaje, że węgiel jest naszą przyszłością - dodał.

Biedroń podkreślił, że "Wiosna jako jedyna partia ma odwagę powiedzieć: Z powodu smogu w Polsce umiera 45 tys. osób rocznie. Musimy zacząć działać".

Lider Wiosny przypomniał, że według ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli w Polsce kończą się złoża węgla, a jego wydobycie staje się coraz mniej opłacalne.

- Węgla nie wystarczy na 200 lat, jak opowiadał prezydent Duda na szczycie w Katowicach. Węgla nie wystarczy nawet na 100 lat. W Bełchatowie wystarczy na 10 lat. Za 10 lat kilka tysięcy osób straci pracę - mówił Biedroń.

Dowodem na to są statystyki przytoczone przez lidera Wiosny: w 1990 roku w górnictwie pracowało 400 tys. osób, teraz to niewiele ponad 60 tysięcy.

- Musimy przestać wyrzucać pieniądze w błoto, tak jak PO przy elektrowni Opole, jak PiS w Ostrołęce. Musimy zaproponować alternatywę. Alternatywę dla Bełchatowa, Opola, Ostrołęki, Śląska, Lubelszczyzny. Musimy zaproponować alternatywę dla tych wszystkich ludzi, którzy niebawem stracą pracę w górnictwie - powiedział Biedroń.

- Chcemy odejść od węgla, ale to nie może być rewolucja, tylko ewolucja - podkreślił Biedroń zapewniając, że dla zatrudnionych w górnictwie będą czekały nowe miejsca pracy w sektorze odnawialnych źródeł energii.

- Mamy narzędzia do tego, żeby Polska stała się czempionem na tym polu. Mamy nasze skarby narodowe - sporo dobrego wiatru, sporo dobrego słońca, sporo dobrej wody. Każdy patriota powinien postawić na nasze dobra narodowe, jakimi są woda, wiatr i słońce - mówił Biedroń.

 

 

 

 

(Biuro Prasowe Wiosny Roberta Biedronia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (15)

witcherwitcher

4 8

a gdzie ma siedzieć,ten notoryczny mitoman,który od wiecznego łgania dostał juz zeza ? 17:03, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

odrastanie ogonówodrastanie ogonów

6 4

Biedroń z uporem pokazuje dwa palce, co znaczy, że chciałby mieć tak jak kangury. Dwa prącia zwane cchhuujjaammii. Wtedy i z przodu i z tyłu na raz 21:12, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lipcowe rżnięcielipcowe rżnięcie

0 0

Jakby się Biedroń dostał do Brukseli, nie będzie siedział w oślej ławce a w ciemnym kącie trzepał prącie. I to pewnie nie sobie a jakiemuś swojemu kochasiowi, niekoniecznie z doktoratem. Pedzie mają kochasiów na pokaz i tych do zerżnięcia, choćby na paradzie Szalbierza 18 lipca 2014. 18:33, 16.05.2019


dywagator dywagator

2 1

Biedroń: "Mamy nasze skarby narodowe - sporo dobrego wiatru, sporo dobrego słońca, sporo dobrej wody". To jest według mnie ględzenie matoła. Wody akurat mamy mało.
Szalbierz mógłby z powodzeniem reklamować uboczne wykorzystanie energii "tłoka czekoladowego" i wiatraka odbytniczego z wałem osadczym, o co walczyła grupa rodzinna spod adresu IP 77.45.84.46. Wiatrak można napędzać przez dwa pedały. U Biedronia nietrudna o to. 21:25, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ginekolog homoginekolog homo

6 2

Ta po lewej tak się cieszy, jakby przed chwilą zaciężyła z Biedroniem. 21:30, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

3 1

Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie. Czy Macron ma środki na likwidację skutków katastrofy siłowni nuklearnej na poziomie zagrożenia jak w Czarnobylu? A Francja szczyci się, że ma najwięcej elektrowni atomowych. Ma też najwięcej araboterrorystów. I to jest niedobre. 21:37, 09.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

witcherwitcher

0 5

czyli Macron,natychmiast ma zamknąć elektrownie atomowe,a polactwo wybuduje mu te na wegiel,który mu też wydobędzie i sprzeda,przed arabami uchronią go zwarte oddziały mohoerowych beretów i weszpolacy,nauczą też,ich,pić widelcem 22:05, 09.05.2019


lmlm

3 0

Macron powinien mieć środki na naprawienie szkód ewentualnych a nie zamykać swoje siłownie nuklearne.
Niemcy zrobili nam taką bambioszkę w wojnę, że jej rozmiary są zbliżone do kilkudziesięciu wybuchów elektrowni typu czarnobylskiego i bombek Little Boy. I też nie mają na wypłatę reparacji. Tak więc można wejść do czyjegoś domu, nasrrać na stół wyżreć z lodówki, *%#)!& babcię i wnuczkę, zabrać meble a po drodze tory kolejowe do chromowania. I jak minie jakiś czas a nie ma żadnej odpłaty, można będzie znowu z jakimiś witcherami jako V kolumną zrobić to samo. Dlatego Macron ma mieć środki finansowe i techniczne na wypadek wypadku w elektrowni, a nie się boczyć na Polaków, że nauczyli żabojadów używać do posiłków widelca i noża (manger avec fourchette et couteau). 16:30, 11.05.2019


Kujawiaczek jedenKujawiaczek jeden

6 2

Kilka lat temu widziałem przypadkiem w Nowym Yorku na przystanku metra towarzysza Roberta Biedronia. Chociaż po pewnym czasie, roku lub dwóch, zorientowałem się o tym, że jest pederastą, od pierwszej chwili miałem przeświadczenie, że to pederasta. Tak zachowywał się niemęsko, jakby stał w rozkroku nad otwartym odbytem. Wyraźnie był spanikowany, że go ktoś nieznany rozpoznał, bo był wówczas posłem w Sejmie. Mógł się bać, że może oberwać w ryja albo z kopa w zad? Geje są tchórzliwi z natury swojej pedalskiej. 14:05, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Petale de fleurPetale de fleur

4 2

Biedroń podkreślił, że "Wiosna jako jedyna partia ma odwagę powiedzieć: Z powodu smogu w Polsce umiera 45 tys. osób rocznie. Musimy zacząć działać".

Ciekawe, ile osób umiera z powodu nieodpowiedzialnych zachować homoseksualnych. Ale to akurat mały problem, bo ci są w ogóle skazani na bezpotomną zagładę mimo manifestów pani profesor Moniki Płatek. 16:56, 11.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wurst - KiełbasaWurst - Kiełbasa

0 0

A niechby wyzdychały wszystkie lesby i pedały. 11:50, 20.05.2019


wyrowyro

4 2

Stań pod wiatr, patrz w słońce, polewaj się wodą a Biedroń cię wyyrruucha. 16:59, 11.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

olekolek

0 0

można też iść kupić "Strong Mocne", wejść w bramę, a wtedy wyrruuuchać ciebie ciepły fajfusie 10:47, 16.05.2019


Według KiepskichWedług Kiepskich

0 0

Ja nie pije "Strong Mocne", tylko pije "Pełny Full".
A po co komu ciepły fajfus o ile ktoś ma go wyrruucchać w bramie? olek mi wygląda na Rabiedronia. 18:25, 16.05.2019


Twój Robert B.Twój Robert B.

0 0

olek, w której konkretnie bramie jesteś w oczekiwaniu? 11:49, 20.05.2019


REKLAMA
REKLAMA