Zamknij
REKLAMA

Bezterminowe prawo jazdy straci ważność! Kiedy musisz je wymienić?

15:00, 10.04.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Kierowcy posiadający bezterminowe prawo jazdy będą musieli zgłosić do urzędu, by uzyskać nowy dokument. To ze względu na wprowadzenie nowego wzoru prawa jazdy.

Na początku stycznia 2013 roku został wprowadzony nowy wzór dokumentu prawa jazdy. To ujednolicony w całej Unii Europejskiej dokument, który został wprowadzony dzięki dyrektywie w sprawie praw jazdy. Zawiera on także wpisy dla nowych kategorii takich jak AM i A2.

Obecnie w naszym kraju nie wydaje się już bezterminowych praw jazdy. Te wydawane są na maksymalnie 15 lat. W przypadku problemów ze zdrowiem kierowcy okres ważności dokumentu może być jeszcze krótszy i wynosić np. 5 lat. 

Co więcej, za 12 lat w Polsce nikt już nie będzie posiadaczem bezterminowego prawa jazdy. Wszyscy kierowcy, mający bezterminowe prawo jazdy będą musieli je wymienić.

Posiadacze dokumentów wydanych przed 19 stycznia 2013 roku będą musieli wymienić je w latach 2028-2033. Przy wymianie dokumentu nie będzie trzeba iść do lekarza, a jedynie wymienić sam dokument.

Do przedłużenia ważności dokumentu prawa jazdy będą potrzebne jedynie aktualna fotografia, opłata za wydanie prawa jazdy i wniosek dostarosty.

Jego koszt wynosi 100 złotych i 50 groszy.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%