Zamknij
REKLAMA

Biedronki czynne w niedziele? "To już przesądzone"

09:21, 04.08.2022 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj
REKLAMA

Nawet kilkaset sklepów sieci Biedronka ma być czynnych w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia. Sklepy mają działać jako placówki medyczne lub jako czytelnie. To kolejna odsłona walki sieci handlowych z zakazem handlu. 

Zakaz handlu w niedziele ponownie stanie się fikcją? Wiele na to wskazuje. Już miesiąc temu głośno było na ten temat, ale teraz plany materializują się.

- Nieoficjalnie ustaliliśmy, że sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekoniecznie - wskazuje serwis Wirtualne Media. 

Wygląda jednak na to, że analizy dobiegły końca. Biedronka, w niedzielę 7 sierpnia, otworzy kilkaset placówek z ponad 3200 sklepów, które posiada w Polsce. 

Informacje te potwierdza przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak. Jak tłumaczy "jest to już przesądzone".

- Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych "placówek medycznych" - dodaje Adamczak. 

Przewodniczący związku wskazuje, że "kierownicy sklepów otrzymali wytyczne i planują pracę na pierwszą niedzielę sierpnia". 

Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka, na razie nie potwierdza tych informacji. 

Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy już go obchodzą

Biedronka chce iść w ślady innych placówek, które już korzystają z luki i pracują jako czytelnie. 

- Taki trik stosują od niedawna niektóre placówki Globi i Carrefour Express, należące do franczyzobiorców. Decyzja o ich otwarciu nie zapadła w centrali Carrefoura.  Już wiosną w taki sposób zdecydował się działać też jeden ze sklepów sieci Intermarche - tłumaczą Wirtualne Media. 

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

uwolnić handeluwolnić handel

0 4

i skończyc z tą głupawą przepychanką kto kogo zrobi w ch..a,zakupy w niedziele nie są dla nikogo obowiązkowe,a gł.pi biskupi już wiedzą,że jak zamknie się sklepy to wszyscy tłumnie ruszą do kościoła😠 09:55, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

3 0

Zakaz handlu w niedzielę się sprawdził . Jakoś sieci handlowe nie pobankrutowały, ludzie tam pracujący maja wolne niedziele a drobni sklepikarze mają wzmożone obroty i więcej zarabiają.Tak trzymać. 10:23, 04.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

prawie 30%prawie 30%

0 3

,,obywateli"nadal wspiera tę neokomuszą,debilną bandę podająca się za prawicę pomimo tego,że już odczuwalne są skutki rządów żoliborskiego komucha sieroty po PRLu i kreatywnych księgowych.Syndrom szto..sztol..sztoklgh..chodzi o Sztokholm ! 11:30, 04.08.2022


bo prawie 30 %bo prawie 30 %

2 0

...ludzi nie ma alternatywy i jednocześnie nie chce zdradzieckich POwców bo pamięta jak było w ich latach nierządów 13:10, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%