Temat dość kontrowersyjny, ale wyniki badania są bardzo ciekawe. Chodzi o picie alkoholu wśród kobiet, o czym na jednym ze spotkań z wyborcami mówił prezes Jarosław Kaczyński.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości kontynuuje objazd po Polsce. Podczas jednego z nich, w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) padły słowa, których nikt się nie spodziewał. Prezes podkreślał, że młode rodziny powinny być wspierane przez budownictwo mieszkaniowe. Zwrócił także uwagę na problem alkoholowy... u kobiet.
- Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa
- powiedział Jarosław Kaczyński.
Tematem zainteresowali się eksperci, którzy przygotowali raport na podstawie danych prosto z aplikacji PanParagon.
- PanParagon to w dużym uproszczeniu to najpopularniejsza w Polsce aplikacja do przechowywania paragonów. To właśnie na podstawie setek tysięcy anonimowych dowodów zakupu wprowadzanych do systemu, mamy możliwość analizy rynku konsumenckiego, cen czy realnej inflacji. Tym razem posta-nowiliśmy przyjrzeć się zakupom z alkoholem w roli głównej
- wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.
Wyniki mogą być zaskakujące (chociażby dla prezesa PiS-u).
- W ogólnym przeświadczeniu utarło się, że to płeć żeńska szturmuje sklepowe półki. Jednak nie w przypadku napojów wyskokowych - dodają eksperci.
Jak pokazują dane pochodzące prosto z paragonów dodanych do aplikacji kupno alkoholu jest domeną... mężczyzn. Różnice w zakupach trunków z podziałem na płeć są znaczące. Kobiety kupują niemal dwukrotnie mniej alkoholu niż mężczyźni!
S11 oddaliła się o trzy lata. Kto jest hamulcowym?
Wszędzie budują, a u nas? Piła - Jastrowie - problem, Piła - Wyrzysk - problem, Piła - Ujście - problem, Piła - Witankowo - problem. O co tu chodzi??? Wygląda na to, że komuś wręcz zależy na tym, żeby zachować w Polsce taki drogowy skansen jakim jesteśmy jako Piła.
Wać Panna
11:57, 2026-02-08
S11 oddaliła się o trzy lata. Kto jest hamulcowym?
Żenada jesteście najgorszym regionem w Polsce. Na tą trasę Polska czeka już 45 lat ! Może jeszcze tak 100 lat blokujcie tę budowę !?Korzyści wynikające z S11 , niż bez tej drogi o wiele bardziej przewyższają , to że nie będzie tak czystych rzek , czy kijanek i żab. Zdecydujcie się końcu , albo budujecie , albo wypad...
Żenada
11:50, 2026-02-08
S11 oddaliła się o trzy lata. Kto jest hamulcowym?
Żenada jesteście najgorszym regionem w Polsce. Na tą trasę Polska czeka już 45 lat ! Może jeszcze tak 100 lat blokujcie tą budowę. Korzyści wynikające z S11 , niż bez tej drog i o wiele bardziej przewyższają
Żenada
11:45, 2026-02-08
S11 oddaliła się o trzy lata. Kto jest hamulcowym?
Pan Wiesiolek z jednej strony wskazuje walory przyrodniczo-krajobrazowe,a zdrowiej strony mówi o wykluczeniu komunikacyjnym, Absurd trzeba sie umieć zdecydować na konkret. Możemy wrócić do poziomu ludzi pierwotnych ,będących zgodą z natura ale czy to jest ten poziom cywilizacji? Zawsze trzeba myśleć do przodu, zwłaszcza wydając zezwolenia na zabudowę, dtogownictwo, przemysł itp. Tu u Pana Wiesiołka tego brakuje.
Pilanin
11:31, 2026-02-08
7 3
Sorry, ale ten artykuł jest nie na temat. Przecież Kaczyński nie mówił, że problem jest kupowanie alkoholu przez kobiety, ale spożywanie go. A tutaj różnorakie badania potwierdzają, że jest to rzeczywisty problem w Polsce.
2 0
kobieta pijana czy trzeżwa zajdzie ciążę,- pytanie kto ma tą ciążę zrobić , bo narąbany i naćpany *%#)!& w rajtuzkach czy rurkach i z ogonkiem na grzywie na bank tego nie zrobi , ani zramolały dziadek
2 0
Kobieta pijana, d..a sprzedana.
1 1
jakiś łysy narodowiec patryota-ciota ?
0 1
Tylu ludzi od niedawna zamieszkuje Ziemię.Na problem z przeludnieniem radzę wziąć politykę prokreacyjną PiSu.
2 1
Jak kobieta daje w szyję, to nie na daje się na matkę.
2 0
Czechy wyprzedziły inne kraje w europie pod względem dzietności ...ciekawe dlaczego?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz