Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć najtańsze OC na rynku?

14:49, 24.01.2022 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym - trzeba je wykupić dla każdego pojazdu. Warto jednak wiedzieć, że cena polisy nie zawsze pozostaje taka sama. Różnice pojawiają się między towarzystwami ubezpieczeniowymi. Można wykorzystać promocje oraz zniżki za lata bezszkodowej jazdy. Opcji na znalezienie najtańszego OC jest bardzo dużo. Sprawdź, jak zaoszczędzić!


Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia OC

To najpopularniejsza obecnie metoda na uzyskanie najtańszej polisy, którą wykorzystują tysiące kierowców. Warto wiedzieć, że kalkulatory OC są w pełni darmowe oraz proste - cały proces znalezienia i zakupu ubezpieczenia zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Oszczędność, jaką może przynieść, wynosi nawet kilkaset złotych. Zwykle przy droższych samochodach różnica jest większa.

Kalkulatory OC wymagają podstawowych danych osobowych kierowcy oraz informacji o ubezpieczanym samochodzie. Należy podać między innymi rok produkcji, model i markę, rodzaj paliwa i pojemność silnika. Pytania w formularzu porównywarki są wymogiem towarzystw ubezpieczeniowych - firmy starają się dopasować je tak, by były zrozumiałe oraz przyjazne dla użytkownika. Wszystkie informacje można uzupełnić w zaledwie kilka minut. Nie jest to wymagające zadanie oraz zajmuje niewiele czasu.

Kalkulator OC automatycznie wyszukuje najkorzystniejsze oferty i wyświetla ich listę. Kierowca może wybrać najlepsze ubezpieczenie. W niektórych przypadkach zakup polisy nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wszystko dzieje się online, dzięki czemu zaoszczędzisz gotówkę oraz dość dużo czasu. Kalkulatory OC to bardzo wygodne, popularne narzędzie, jeśli chodzi o wyszukiwanie najtańszych ubezpieczeń na rynku.


Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Wiele czynników wpływa na to, jak dużo trzeba zapłacić za polisę. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę nawet takie informacje, jak wiek kierowcy czy też jego miejsce zamieszkania. Warto wiedzieć, że można jednak wykorzystać tę wiedzę, by OC było tańsze.

Można między innymi zarejestrować samochód na adres w mniejszej miejscowości - wpłynie to mocno na cenę polisy. Dodatkowo warto wybierać pojazdy z niewielkim silnikiem, ponieważ dzięki temu także uzyskasz niższe OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także specjalne zniżki w zależności od stażu kierowcy, lat bezszkodowej jazdy. Taki rabat może wynieść nawet 50%. Uważna, bezpieczna jazda popłaca.

Dość popularnym sposobem na obniżenie składki ubezpieczeniowej jest rejestrowanie samochodu ze starszym współwłaścicielem. Dzięki temu jego zniżki będą obowiązywać także w twoim wypadku. W razie wyrządzenia szkód - zostaną one utracone. Tutaj możliwości jest stosunkowo dużo, najczęściej jednak wystarczy starsza osoba z rodziny.

Cena ubezpieczenia OC zależy również od tego, do czego samochód będzie wykorzystywany. Świetnym przykładem są taksówki, auta dostawcze czy autobusy - tutaj polisa będzie zawsze znacznie droższa, niż w przypadku prywatnych pojazdów. Kalkulatory OC biorą to jednak pod uwagę.


Podsumowanie

Ubezpieczenie OC musi posiadać każdy pojazd - wykupuje je kierowca, ale jest przypisane do samochodu. Zawsze obejmuje ono takie same warunki. Zawarto je w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Nie warto więc przepłacać. Korzystanie z kalkulatora OC czy też współwłaściciel to metody, które zachowają nawet kilkaset złotych w twoim portfelu. Najczęściej wystarczy zaledwie kilka minut, by zobaczyć, że przepłacasz za swoje ubezpieczenie.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

asiuasiu

2 0

ja tam idę do p.Rysia na Jadwiżynie i On wszystko ogarnia. 19:53, 24.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%