Zamknij

Zużyta folia kiszonkarska - Co z nią zrobić?

07:27, 03.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:29, 03.06.2022
Skomentuj

Folia kiszonkarska to problematyczna kwestia dla wszystkich rolników. Zużyte odpady tego typu ze względu na swój charakter są niechętnie zabierane przez podmioty komunalne. Jest to spore utrudnienie nie tylko dla nich, ale również dla gmin i instytucji.


Folia kiszonkarska to problematyczna kwestia dla wszystkich rolników. Zużyte odpady tego typu ze względu na swój charakter są niechętnie zabierane przez podmioty komunalne. Jest to spore utrudnienie nie tylko dla nich, ale również dla gmin i instytucji. Choć odbiorcy są, to odbiór tego rodzaju odpadów jest płatny, co często zniechęca rolników. Jednak nie ma możliwości odebrania tych zanieczyszczeń w inny sposób, ponieważ nie są one kwalifikowane jako standardowy odpad komunalny. Dlatego też podpowiadamy, co z nimi zrobić.


Folia kiszonkarska - gdzie jest wykorzystywana?

Folia kiszonkarska stosowana jest do przykrywania kiszonek w celu zakiszenia roślin świeżych oraz zwiędniętych, jak również stosowana jest do okrywania silosów z kiszonkami. Można wykorzystywać ją także do okrycia kopców z roślinami pastewnymi, czy zastosować w profesjonalnej i amatorskiej uprawie pieczarek i boczniaków.

Nieoceniona w wielu pracach rolniczych, dla większości jest obowiązkowym elementem w gospodarstwie. Folia kiszonkarska Bock Blue 9 to nowoczesny produkt wykorzystujący wysokiej jakości surowce, dzięki czemu doskonale sprawdza się do okrywania kiszonek oraz zapewnia właściwą barierę dla tlenu. Stanowi ona odpowiedni proces fermentacji i gwarantuje stabilizację. Najczęściej wykorzystywana do okrywania silosów z kiszonką z kukurydzy.


Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Folia kiszonkarska zaliczana jako odpad zanieczyszczony organicznie, stąd też nie kwalifikuje się on do komunalnych odpadów, nie ma możliwości jego recyklingu w ten sposób. Dlatego też konieczne jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, która zajmuje się zbieraniem tego typu odpadów. Nie jest to jednak szczególnie trudne, ponieważ w Polsce znajduje się wiele różnych sprawdzonych firm, które zajmują się przyjmowaniem tego typu folii rolniczych. Najczęściej za wywóz około tony odpadów należy zapłacić około 200 zł. Dlatego też nie jest to jakiś szczególnie obciążający wydatek. 


Co dzieje się ze zużytą folią kiszonkarską po recyklingu? 

Folie kiszonkarskie najczęściej poddane zostają recyklingowi, dzięki któremu może z powodzeniem zostać wykorzystana ponownie. Co ciekawsze z jej pomocą wykonać można wiele nowych rzeczy, takich jak między innymi:

  • materiał do mebli ogrodowych,
  • produkcja worków na śmieci,
  • produkcja membran itd.

Jak widać, zdecydowanie warto podejmować się trudu recyklingu, dzięki któremu można wykorzystać ten materiał w zupełnie nowy sposób.


Folia po sianokiszonkach - jak utylizować?

Odpowiednie zutylizowanie folii kiszonkarskiej ma ogromne znaczenie, ponieważ materiały te mogą rozkładać się nawet 200 lat. Dlatego też ich właściwe przetworzenie jest większym wyzwaniem niż w przypadku innego rodzaju materiałów. Stąd też warto zadbać o dopilnowanie tych kwestii, które ma ogromny wpływ na środowisko naturalne.

Szukając odpowiednich rozwiązań najlepiej wybrać profesjonalne wsparcie firm zewnętrznych, które zajmują się fachową realizacją utylizacji i recyklingu folii po sianokiszonkach. To w tym miejscu zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które pozwala we właściwy sposób pozbyć się tego problemu.

Przeczytaj też: Najważniejsze powody dla których kiszonka z kukurydzy się psuje

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%