Zamknij
REKLAMA

Infekcje intymne u kobiet w różnym wieku - bakteryjne objawy i sposoby leczenia

09.11.2021

Infekcje intymne u kobiet w różnym wieku - bakteryjne objawy i sposoby leczenia

Infekcje intymne to temat, który jeszcze do niedawna uznawany był za tabu. Dziś zdrowie intymne kobiet jest, na szczęście, coraz częściej poruszanym tematem w codziennych rozmowach. Warto pamiętać, że infekcje intymne dotykają zarówno dojrzałych kobiet, jak i seniorki oraz młode dziewczęta. Oprócz tego źródła zakażenia mogą być różne w zależności od grupy wiekowej, do jakiej należy pacjentka. Jak zadbać o zdrowie intymne i jak rozpoznać zakażenie bakteryjne u kobiet w różnym wieku?


Infekcje intymne - przyczyny

Przyczyny infekcji intymnych mogą być bardzo różne. W przypadku młodych dziewcząt, które nie są aktywne seksualnie, do zakażenia może dojść wskutek nieprzestrzegania zasad higieny intymnej. W okresie dojrzewania infekcje pochwy są dość powszechnym zjawiskiem. Ryzyko zachorowania zwiększa się proporcjonalnie do wzrostu aktywności seksualnej. Warto zatem pamiętać, że kobiety, które regularnie współżyją, powinny w szczególności stosować się do zasad profilaktyki prozdrowotnej i pamiętać o stałym utrzymywaniu higieny okolic intymnych. Warto zapoznać się z ofertą apteki internetowej wapteka.pl, która oferuje szeroki wybór preparatów zabezpieczających przed pojawieniem infekcji bakteryjnych i grzybiczych. 


Jak rozpoznać rodzaj infekcji?

Jednym z najpowszechniejszych objawów bakteryjnej infekcji intymnej jest występowanie lepkich upławów o żółtym zabarwieniu. Dodatkowym objawem jest wyjątkowo nieprzyjemny zapach z pochwy. Kobiety, które zmagają się z bakteryjną infekcją pochwy, skarżą się na pieczenie, świąt, zaczerwienienie okolic intymnych oraz dyskomfort podczas stosunku. Innym powszechnie występującym zakażeniem pochwy, jest zakażenie grzybicze, powszechnie znane jako kandydoza. Jego charakterystyczną cechą jest uporczywy świąt i podrażnienie pochwy oraz obfita bezwonna wydzielina o białym zabarwieniu.

Infekcje intymne a wiek kobiety

Kobiety dojrzałe są dużo bardziej narażone na występowanie obu typów infekcji. Wiąże się to przede wszystkim ze zwiększą aktywnością fizyczną. Najlepszym rozwiązaniem problemu jest, rzecz jasna, zapobieganie powstawaniu infekcji i stosowanie się do zasad higieny i profilaktyki prozdrowotnej. Kiedy jednak infekcja się pojawi, konieczne jest podjęcie stanowczych kroków w celu jej jak najszybszego wyeliminowania. Na stronie wapteka.pl dostępnych jest wiele produktów, które ułatwiają dbanie o zdrowie intymne kobiety.

Jak skutecznie leczyć infekcje intymne?

Uporczywe i często nawracające infekcje powinny skłonić do kontroli u specjalisty ginekologa. Może się bowiem zdarzyć, że środki farmakologiczne dostępne bez recepty są za słabe, aby poradzić sobie z intensywną infekcją. W takich sytuacjach należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza i nie należy działać na własną rękę.


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz