Zamknij
REKLAMA

Budynek starego dworca PKP w Poznaniu przyjmie uchodźców

15.33, 06.04.2022 fp Aktualizacja: 18.28, 06.04.2022
Skomentuj fot. Biuro Prasowe Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinet Wojewody
REKLAMA

Budynek starego dworca PKP w Poznaniu spełnia już niezbędne wymagania i może zostać otwarty dla uchodźców z Ukrainy. PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami wydał pozytywna zgodę w oparciu o decyzje Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na oddanie do użytku starej części dworca.

Ze względów bezpieczeństwa budynek należało na nowo przystosować do użytku, a także do tego, aby osoby uciekające przed wojną z Ukrainy mogły tam znaleźć miejsce do odpoczynku i regeneracji po podróży.

Istotna była również kwestia wymaganych formalności. Wczorajsza kontrola miała za zadanie sprawdzić, czy wszystkie prace przeprowadzono właściwie.

W przebieg prac zaangażowani byli przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej, dyrekcji PKP oraz przedstawiciele wolontariuszy.

- Pod względem bezpieczeństwa osób tam przybywających spełnione zostały wszystkie niezbędne wymogi. Mam nadzieję, że ta przestrzeń będzie służyła obywatelom Ukrainy, ale również, że wolontariusze będą mogli od tej pory nieść pomoc Ukraińcom w przyjaznych przestrzeniach - mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podczas otwarcia budynku. Wojewoda wielkopolski wykonywał wszelkie możliwe działania w celu adaptacji tej przestrzeni, w tym zabezpieczył jej wyposażenie.

W budynku została wyznaczona strefa, w której osoby uciekające przed wojną z Ukrainy mogą odpocząć po podróży, a także otrzymać ciepły posiłek. Wyznaczone zostało także miejsce dla wolontariuszy, którzy będą mogli dzięki temu kontynuować działania w celu zapewnienia pomocy dla przybywających na poznański dworzec obywateli Ukrainy.

Do starej części dworca przeniesiony zostanie także punkt informacyjny, który dotychczas znajdował się w holu Dworca Głównego w Poznaniu. Ma to na celu ułatwienie przemieszczania się po dworcu obywatelom Ukrainy i zapewnienie niezbędnych informacji oraz pomocy w jednym miejscu.

(fp)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

SuperSuper

7 4

Rząd PiS dużo pomaga. 20:34, 06.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

6 4

Matka wie, że ćpiesz i bredzisz od rzeczy? 05:38, 07.04.2022


VERSOVERSO

5 7

Dlaczego tylko Morawiecki w całej lewackiej Europie się non stop domaga jak największych sankcji dla ruskich bandytów ? Dlaczego lewacka UE przelicza krew Ukraińców na pieniądze za ropę ? *%#)!& RUSKICH !!! 07:40, 07.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XX

5 6

Oni ruskich bandytów nie widzą, za to folksdojcze widzą łamanie praworządności w Polsce. Gdzieś tam wcześniej poseł o szwabskim nazwisku napisał felieton. 09:22, 07.04.2022


VERSOVERSO

4 8

Oby ruscy bandyci zdychali w męczarniach... 07:41, 07.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%