Zamknij
REKLAMA

"Kino Dębowe" rozpoczyna seanse

08:06, 30.06.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy piątek wieczorem w Dębówku Nowym (gmina Białośliwie) ruszy darmowe letnie kino. W programie komedia i film sensacyjny. Jak zapowiadają organizatorzy, kino ma funkcjonować także po zakończeniu wakacji.

Organizatorem kina jest Stowarzyszenie Teraz Tu, działające wspólnie z Radą Sołecką w Dębówku Nowym. Do współpracy włączyli się także druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakup sprzętu i opłacenie licencji pozyskano grant ze środków LGD Krajna nad Notecią.

- Chcemy aby dzięki "Kinu Dębowemu" w naszej wsi powstało miejsce spotkań mieszkańców  i gości - mówi Grzegorz Supron, organizator wydarzenia. Celem zadania będzie poprawa dostępu do oferty kulturalnej i zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców. Uruchomimy amatorskie kino, w którym będą się odbywać seanse filmowe i działania integrujące społeczność lokalną. Wstęp do kina jest bezpłatny.

Z uwagi na wymogi licencji filmowej, aby dowiedzieć się co będzie wyświetlane, trzeba zadać pytanie organizatorom i zarezerwować miejsce.

- W programie będą m.in. komedie, filmy sensacyjne i historyczne. Niekoniecznie najnowsze, ale za to takie, które warto obejrzeć. Każdy widz niezależnie od wieku z pewnością znajdzie coś dla siebie - zapewniają organizatorzy.

Na razie, z uwagi na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii COVID-19, seanse będą realizowane w formie kina plenerowego - na dużym ekranie, z profesjonalnym nagłośnieniem i leżakami dla widzów. Jeśli warunki pozwolą, organizatorzy w późniejszym czasie przeniosą pokazy do sali w świetlicy. Wówczas kino będzie działać niezależnie od pogody.

Start "Kina Dębowego" w piątek 3 lipca o godzinie 19.30. Szczegóły na Facebooku na profilach Stowarzyszenia Teraz Tu i Sołectwa Dębówko Nowe.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DębowiankaDębowianka

1 0

Swietny pomysl, brawo dla organizatorów. W końcu coś się będzie w debowku działo. BRAWO 04:58, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA