Zamknij
REKLAMA

Nowości PUSS z ministerialnym potwierdzeniem

09:25, 03.07.2020 | PUSS w Pile
Skomentuj fot. PUSS w Pile
REKLAMA

Współpraca z biznesem, kształcenie na potrzeby lokalnego rynku pracy - m.in. te atuty uczelni regionalnych podkreślone zostały podczas spotkania dr Anny Budzanowskiej - podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Powodem wizyty w PUSS, było przede wszystkim oficjalne wręczenie rektorowi dr. hab. Donatowi Mierzejewskiemu, prof. PUSS, zgody na uruchomienie nowych kierunków studiów: kryminalistyki z kryminologią oraz ekonomii, studiów II stopnia.

- Uczelnia ma ogromy potencjał. Współpraca PUSS w Pile ze środowiskiem biznesu w ramach prowadzonych kierunków studiów oraz wpływ na kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego jest znaczący w regionie. Dlatego też jestem przekonana, że nowe kierunki studiów cieszyć się będą dużym zainteresowaniem - podkreśliła dr Budzanowska.

Rektor PUSS, mówiąc o praktyczności kształcenia, wskazał na ważny element współpracy nie tylko z podmiotami gospodarczymi, ale także z Komendą Powiatową Policji w Pile, w zakresie tworzenia kierunku kryminalistyka z kryminologią.

- Wspólne działania prowadzimy już od dawana, również w zakresie kierunków medycznych, jednakże patronat nad nowym kierunkiem, który otrzymaliśmy od Komendy Policji w Pile oraz od Szkoły Policji w Pile, gwarantować będą właściwą jakość kształcenia - podsumował rektor.

Podczas konferencji mówiono także o kształceniu zdalnym w czasie pandemii, o nowych rozwiązaniach systemowych, o organizacji kolejnego roku akademickiego, jak również o kontynuacji studenckiej współpracy zagranicznej.

Spotkanie stało się także okazją do ukazania dr Budzanowskiej, specyfiki studiów w PUSS w Pile oraz bazy dydaktycznej, w której kształcą się specjalistyczne kadry naszego regionu, m.in. Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Fizjoterapii, Auditorium Maximum, nowego budynku dla kierunku transport oraz mechanika i budowa maszyn.

W konferencji udział wzięli również: poseł na Sejm RP Grzegorz Piechowiak; wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek, komendant powiatowy policji nadkom. Mariusz Wiśniewski; prorektor ds. rozwoju, nauki i współpracy międzynarodowej PUSS dr hab. Jan Polcyn, prof. PUSS; prorektor ds. jakości kształcenia i studentów dr Paweł Dahlke; dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. PUSS, przedstawiciel kierunku kryminalistyka z kryminologią, dr Katarzyna Orfin-Tomaszewska - kierownik katedry ekonomii oraz dr Joanna Strońska-Ziemann z katedry ekonomii.

(PUSS w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%