Zamknij
REKLAMA

Oświadczenie dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica

12:18, 04.07.2020 | Szpital Specjalistyczny w Pile
Skomentuj fot. Robert Judycki
REKLAMA

Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica informuje, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych przeprowadził postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. "Świadczenie usług kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w pomieszczeniach szpitalnych i administracyjnych, utrzymania terenów zielonych, transportu wewnętrznego, współdziałania z personelem medycznym w zakresie opieki nad pacjentem wraz z przejęciem pracowników w trybie art. 231 KP Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica (II)".

W związku z przejściem pracowników zgodnie z art. 231 KP pracownicy zachowają dotychczasowe warunki płacy i pracy, w tym m. in. świadczenia wynikające z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Postępowanie było jawne, a przedstawiciele Związków Zawodowych działających przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica zarządzeniami Dyrektora jednostki zostali włączeni do komisji przetargowych jako ich członkowie. Dwukrotnie, tj. pismem z dnia 10 października 2019 r. oraz pismem z dnia 26 lutego 2020 r. przedstawiciele Związków Zawodowych oświadczyli: "Pragniemy podziękować Dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Pile za zaproszenie do uczestnictwa w pracach Komisji przetargowych w charakterze obserwatorów. Postępowanie takie postrzegamy jako bardzo pozytywny przejaw naprawy sytuacji Szpitala, w tym poprawy transparentności jego zarządzania. Jednocześnie informujemy, iż jako związki zawodowe nie przewidujemy innej formy udziału w pracach Komisji przetargowych jak forma obserwatorów".

Otwarcie ofert nastąpiło dnia 20 kwietnia 2020 r., a najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm, których liderem jest  NIRO Sp. z o.o.

NIRO Sp. z o.o. od 1993 roku świadczy usługi całodobowego, kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji w obiektach szpitalnych. Firma obsługiwała m.in. Szpitale uniwersyteckie, specjalistyczne, wojewódzkie i powiatowe na terenie całego kraju. Jest jednym z liderów tego typu usług w kraju. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem cateringu oraz prowadzeniem np. stołówek pracowniczych szkolnych, akademickich i szpitalnych oraz utrzymywaniem infrastruktury zewnętrznej firm ( np. tereny zielone, parkingi itp.). Swoje usługi realizuje w oparciu o wdrożone i zintegrowane systemy zarządzania jakością ISO 9001, ISO 14000 oraz ISO 2200

Wszelkie zobowiązania finansowe, w tym zobowiązania Szpitala wynikające z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych powstałe przed 15 lipca b.r. w stosunku do każdego pracownika zostaną mu w całości wypłacone. W kontekście powyższego kategorycznie oświadczamy, iż nieprawdą jest, że pracownicy Działu Płac Szpitala przekazali informację o rzekomym niewypłacaniu tych świadczeń.

Ponadto w odniesieniu do upublicznionych twierdzeń pracowników personelu sprzątającego, iż " (…) pracujemy za darmo w soboty i niedzielę (…)" oświadczamy, że przytoczone słowa są absolutnie niezgodne z prawdą i krzywdzące dla Szpitala.

Z całą stanowczością należy także podkreślić, że podjęte przez Szpital działania związane z przekazaniem pracowników na podstawie art. 231 Kodeksu Pracy były niezbędne w procesie restrukturyzacji szpitala i nie odbiegają swoim standardem od działań innych podmiotów leczniczych. Zlecanie  (outsourcing) przez szpitale usług pozamedycznych takich jak np. pranie, sprzątanie czy transport firmom zewnętrznym jest jedną z powszechnie stosowanych praktyk przez szpitale w celu poprawy organizacji pracy i osiągnięcia wymiernych wyników finansowych.

(Szpital Specjalistyczny w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

......

14 0

mały WIELKI Kłamczuch! 12:25, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VIPVIP

2 0

Ja uważam że Szpital Specjalistyczny w Pile jest Szpitalem Powiatowymi świadczący usługi dla mieszkańców Piły i powiatu powinien zostać w pełni Szpitalem Publicznym.Jak pokazala nam sytuacja z obecną pandemia covit 19 oraz to że mogą się zdarzyć różne sytuacje życiowe mogą nastąpić wojna konwencjonalna biologiczna chemiczna trzęsienia ziemi terroryzm oraz inne zdarzenia losowe na skutek których szpital powiatowy w Pile musi być całkowicie niezależny oraz samodzielny np salowe które są przeszkolone w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej w razie sytuacji podanej przeze mnie wyżej mogą być powołane do pomocy medycznej w razie dużej liczby chorych rannych .ponadto likwidowanie pralni w obecnej sytuacji to covit19 gdzie transmisja wirusa może być przenoszona w inne miejsca oraz miasto jest niedorzecznością .Moim zdaniem Szpital musi być przygotowany na taką ewentualność trzeba patrzeć perspektywicznie z poszanowaniem Zdzisław 22:27, 04.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HakelberyHakelbery

8 0

Generalnie to zarząd szpitala i starosta mają to gdzieś
Szpital ma przynosić zyski.
Tylko od kiedy publiczna służba zdrowia ma przynosić zysk???
Chyba komuś się coś pomyliło.
00:25, 05.07.2020


buhahahhaha!buhahahhaha!

9 0

Kraków pozdrawia podwójną dyrekcję! 22:28, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pilpil

3 0

firma obsługiwała....... a teraz tylko Piła im została ??? 09:59, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rozpierducha na całerozpierducha na całe

1 0

Ten szpital dzisiaj pod krakowskimi rządami to idealna sceneria do kręcenia Monty Phytona - bałagan (delikatnie mówiąc) po całości!!! 17:47, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA