Zamknij
REKLAMA

Wyruszy pielgrzymka, ale inna niż dotychczasowe

14:11, 31.07.2020 | fp
Skomentuj Wejście Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w 2019 roku, autor zdjęcia: Natalia Żwirbla-Krukowska
REKLAMA

1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy 38. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, w innej formie niż zazwyczaj.

Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę z powodu obostrzeń epidemicznych nie może odbyć się w tradycyjnej formie. W planowanym terminie tylko cztery osoby przemaszerują tradycyjny 13-dniowy szlak pielgrzymi do Jasnogórskiej Królowej. Zatem na szlak wyruszą pieszo tylko cztery osoby: dyrektor i pilot pielgrzymki, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie oraz bp Krzysztof Włodarczyk. I to oni poniosą intencje wszystkich pielgrzymów, którzy zaproszeni są do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy.

Wejście Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w 2019 roku autor zdjęcia: Natalia Żwirbla-Krukowska źródło zdjęcia: Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

1 sierpnia, po mszy odprawionej w samo południe, wyruszy pielgrzymka ze Skrzatusza. Na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia o godzinie 11.30.

Od 1 do 13 sierpnia w wybranych kościołach będą się odbywały każdego wieczora spotkania pielgrzymów Złotej Grupy: w Pile w kościele pw. Bożego Miłosierdzia (przewodnik: ks. Rafał Dresler).

Ponadto planowana jest transmisja wieczornego apelu z trasy przez "Dobre Media" i profil Pieszej Pielgrzymki na Facebooku: 2 sierpnia, 5 sierpnia, 10 sierpnia i 12 sierpnia o godzinie 20:30.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA