Zamknij
REKLAMA

Wesprzyj ofiary wypadków drogowych. Powstał fundusz

12:06, 17.09.2020 | fp
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

"Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich" to najnowszy projekt, który chodzieska Fundacja Ukryte Marzenia rozpoczynamy wraz wraz z pasjonatem kolarstwa Cycleblood Tobiaszem Jankowskim.

- Fundusz to początek współpracy, która dla ofiar wypadków kolarskich przyniesie dużo korzyści. Chcemy, aby ofiary wypadków kolarskich po nieszczęśliwym zdarzeniu nie zostały z tym wszystkim same - wyjaśnia Katarzyna Hordych z Fundacji Ukryte Marzenia. -Po tragicznym wypadku Ani (znakomitej dziennikarki z Chodzieży) skontaktował się z nami pan Tobiasz Jankowski, który jest prezesem zarządu firmy Navitel Poland. Postanowi on uczcić pamięć i oddać hołd Ani jadąc rowerem z innymi kolarzami z Warszawy do Chodzieży - 340 kilometrów. Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich, którego jest pomysłodawcą, ma sprawić, by tragiczna śmierć Ani nie poszła w zapomnienie. "To będzie część Ani i zostawi ślad, ona będzie zawsze z nami i będzie miała miejsce w naszym peletonie. Ania będzie mogła pomóc innym kolarzom by wrócili na siodełko jak najszybciej".

- Marzeniem pana Tobiasza jest, aby kierowcy w Polsce zdjęli nogę? z gazu na widok rowerzysty i z odpowiednia? odległością? ich wyprzedzali, czyli z zachowaniem 1,5 metra. To bardzo ważne, jednak wielu kierowców o tym zapomina. My z tym zgadzamy się w 100 procentach i wierzymy, że razem możemy więcej, dlatego wspólnie będziemy tworzyć Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich, którego pan Tobiasz Jankowski jest pomysłodawcą. Dziękujemy za zaufanie. Jesteśmy pierwszą instytucją działającą w naszym kraju, która będzie pomagała rowerzystom, który ucierpieli w zdarzeniach z udziałem samochodu - dodaje Katarzyna Hordych.

Każda osoba, która stanie się ofiarą wypadku i będzie potrzebowała pomocy w postaci m.in. rehabilitacji czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, otrzyma pomoc z funduszu. Wsparcia ze środków zgromadzonych na koncie funduszu będzie mogła otrzymać również rodzina osoby poszkodowanej. Oprócz doraźnej pomocy w planach FPOWK są również działania prewencyjne.

Zachęcamy do wsparcia Funduszu poprzez Fundację Ukryte Marzenia, ul. Strzelecka 15, 64-800 Chodzież?. Nazwa banku: BNP Paribas, numer konta: 05 1600 1462 1079 5381 2000 0005, tytuł przelewu: darowizna #pomagamykolarzom.

TUTAJ szczegóły uzyskania pomocy.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA