Zamknij
REKLAMA

MZUK w Złotowie odbierze odpady z gminy Wyrzysk

11:36, 30.11.2020 | Bogusława Jagodzińska/facebook
Skomentuj fot. facebook
REKLAMA

Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska podpisała umowę na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Wyrzysk w 2021 roku z prezesami Zarządu Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych spółka z o.o. ze Złotowa Jackiem Fertikowskim i Mariuszem Walterem, będącego liderem konsorcjum tworzonego z firmą NOVAGO Żnin spółka z o.o. Wartość zadania wynosi 3.796.065 złotych.

- Jeszcze w grudniu bieżącego roku wszystkie posesje zostaną wyposażone w nowe pojemniki na odpady. Obowiązująca od 1 stycznia 2021 roku stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Wyrzysk wynosi 29,50 zł od osoby. Jeżeli mieszkaniec nie wypełni obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, będzie musiał zapłacić stawkę opłaty podwyższonej w wysokości 59 złotych miesięcznie - informuje burmistrz Bogusława Jagodzińska. - Przewidzieliśmy również ulgę dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy będą posiadali własny kompostownik i będą kompostowali bioodpady stanowiące odpady komunalne w wysokości 2 zł na mieszkańca. Wtedy miesięczna opłata od osoby wyniesie 27,50 zł.

- W zawiązku z powyższym proszę wszystkich Mieszkańców o niezwłoczne składanie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przypominam, że przed wejściem głównym do budynku Urzędu Miejskiego w Wyrzysku (od ul. Bydgoskiej) znajduje się skrzynka, do której można wrzucać wypełnione deklaracje - dodaje pani  burmistrz.

(Bogusława Jagodzińska/facebook)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TomekTomek

2 1

Można taniej? można, ale w Pile jest mafia i co rok podwyżki bez ulg na kompostownik, etc.
od stycznia kolejne 2 złote w górę, kiedy ludzie zmądrzeją i pogonią ten PO-ski układ.
08:10, 01.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA