Zamknij
REKLAMA

Idą mrozy. Pomóż mieszkańcom "Miluszkowa"!

10:05, 12.01.2021 | UM Piła
Skomentuj fotl. Miluszków
REKLAMA

Schronisko dla zwierząt "Miluszków" w Pile przygotowuje się na silne mrozy - potrzebne są koce i ubranka dla zwierząt.

Od wielu tygodni schronisko przygotowuje się do tego, aby przed zimnem zabezpieczyć wszystkie czworonogi. Ocieplono budy, przy boksach zainstalowano ścianki ochronne, wyłożono budy słomą, a dla części zwierząt zostały już zakupione przez Fundację Miluszków ubranka. Tych jednak trochę brakuje. Pilskie schronisko zwraca się więc o wsparcie.

- Robimy co w naszej mocy by jak najlepiej zabezpieczyć nasze zwierzaki. W Miluszkowie jest mnóstwo psiaków starszych, krótkowłosych, również tych, które trafiły do nas z ciepłego domu i one są najbardziej narażone na dokuczliwy mróz. Bardzo się o nie martwimy - mówi Alicja Dorsch z pilskiego Schroniska. - W budach słoma została wyłożona po dach, dachy bud przykryte grubymi kocami, które dają dodatkową ochronę, część psiaków poubierana. Ubranek jest jednak za mało, przyjmiemy więc każde średnie lub duże, wodoodporne ubranko, może być używane, oby tylko grzało. Może ktoś ma i nie potrzebuje? Bardzo prosimy, pomóżcie przetrwać miluszkowym psiakom mrozy - dodaje A. Dorsch.

Czy pies marznie czy też nie, zależy od wielu czynników. Na to jak pies reaguje na chłód wpływ ma nie tylko jego rasa i struktura sierści, ale jego wiek, kondycja zdrowotna oraz waga. Psy cierpiące na zapalenia stawów na zimno reagują w sposób bardzo wyjątkowo wrażliwy, także starsze i małe psy nie radzą sobie w niskich temperaturach najlepiej.

- Mamy psy staruszki, psy, które cierpią na różne schorzenia, dlatego tak ważne jest to, aby maksymalnie zabezpieczyć je przed zimnem - mówi Alicja Dorsch.

Kilka dni temu Fundacja Miluszków zakupiła z darowizn 20 grubych, przeciwdeszczowych ubranek, ale niestety jest to kropla w morzu potrzeb. Najbardziej brakuje ubranek dla psiaków na długość grzbietu psiaków 40 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm, 65 cm.

Obecnie w Schronisku przebywają 166 psów. Informacje na temat wsparcia można uzyskać kontaktując się z pracownikami schroniska pod numerem telefonu:  +48 500 805 499 lub mailem: [email protected]

Dane do darowizny: Fundacja Miluszków, Santander Bank Polska S.A. 34 1090 2590 0000 0001 4286 3507 z dopiskiem "Darowizna na ubranka".

Ubranka można przesłać do Miluszkowa na adres: Pilskie Schronisko dla Zwierząt, ul. Na Leszkowie 8, 64-920 Piła.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA