Zamknij
REKLAMA

Adam Stodolski piąty w Antalya Grand Slam

18:04, 02.04.2021 | fp
Skomentuj fot. Sabau Gabriela
REKLAMA

21-letni Adam Stodolski wywalczył piąte miejsce w Antalya Grand Slam w Turcji w kategorii -73 kg. To najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze.

W Antalya Grand Slam wystąpili judocy z 5 kontynentów i 92 krajów: w sumie 436 zawodników, w tym 267 i 169 kobiet. 

Podopieczny trenerów Józefa i Tomasza Jopków zwyciężył w pięknym stylu przed czasem cztery pojedynki z utytułowanymi zawodnikami, plasującymi się wyżej od niego w światowym rankingu - z Rosjaninem Olegiem Babgoevem, Haitańczykiem Philippe Abel Metellusem, Włochem Giovanni Esposito i w ćwierćfinale z Turkiem Bilalem Ciloglu. W walce o brąz stanął do rywalizacji z aktualnym Mistrzem Europy Seniorów i Młodzieżowców Mołdawianinem Victorem Sterpu, z którym przegrał po wyrównanym i zaciętym pojedynku.

Dla Adama był to dopiero drugi występ w karierze w zawodach Grand Slam. Do tej pory jego najważniejszym międzynarodowym osiągnięciem seniorskim był brąz podczas EO w Sofii w 2020 roku.

- Występem  w Turcji - i zarazem osiągając najlepszy wynik w swojej dotychczasowej karierze - Adam udowodnił, że może wygrywać z najlepszymi - oceniają trenerzy.- Dziękujemy sztabowi szkoleniowemu Polskiego Związku Judo za centralne przygotowania. Występ Adama to dla nas duży sukces i jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy!

Józef i Tomasz Jopkowie dziękują za wsparcie PUSS w Pile, której studentem jest Adam Stodolski, Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Wyrwa i Wspólnicy s.c., Gminie Kaczory oraz Powiatowi Pilskiemu - Starostwu Powiatowemu w Pile.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%