Zamknij
REKLAMA

Minister Maląg: jesteśmy państwem z najniższym ubóstwem na tle całej UE

12.00, 25.11.2022 PAP Aktualizacja: 12.01, 25.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

W czwartek Stowarzyszenie Wiosna opublikowało coroczny "Raport o biedzie". Wynika z niego, że w Polsce w 2021 roku poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyło 1,6 mln osób, w tym 333 tys. dzieci i 246 tys. seniorów.

Dzisiaj jako Polska jesteśmy państwem z najniższymi wskaźnikami związanymi z ubóstwem na tle całej UE- powiedziała w piątek w Radiu Zet minister rodziny Marlena Maląg, odnosząc się do "Raportu o biedzie", z którego wynika, że w Polsce poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyło 1,6 mln osób.

Poproszona o komentarz na temat tych danych szefowa MRiPS Marlena Maląg w Radiu Zet podkreśliła, że trzeba na nie spojrzeć kompleksowo. "Jakie wsparcie przez rząd PiS jest przygotowane i jak zmienia się ta sytuacja i wygląda na tle Unii Europejskiej. Dzisiaj jako Polska jesteśmy państwem z najniższymi wskaźnikami związanymi z ubóstwem na tle całej UE" - zaznaczyła minister.

Przyznała jednak, że nie można przejść do porządku dziennego nad tym, że w Polsce żyje 1,6 mln osób w skrajnym ubóstwie. W jej ocenie ubóstwo w Polsce spada, ale nie da się tego zjawiska szybko pokonać.

"Z ostatniego prawie miejsca w Europie z poziomem ubóstwa jesteśmy liderem z najniższym ubóstwem" - podkreśliła. Wskazała, że Polska realizuje m.in. programy w ośrodkach pomocy społecznej. "Na pewno nikt nie zostaje dzisiaj pozostawiany sam sobie" - zapewniła.

Minister rodziny i polityki społecznej pytana była też o to, czy Polska jest przygotowana na ewentualną kolejną falę uchodźców z Ukrainy.

"Polityką naszego państwa nie jest to, aby tworzyć obozy dla uchodźców, aby tworzyć osobne miejsca, gdzie obywatele Ukrainy mogliby przebywać. Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację i w zależności od sytuacji będzie wdrożony dany wariant, który będzie najbardziej adekwatny. Na pewno nie pójdziemy w budowę miasteczek czy obozów dla uchodźców" - zapewniła.(PAP)

szz/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

skąd oni skąd oni

1 0

biorą takie dziumdzie jak Maląg,z castingu? 😠 12:09, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%