Zamknij

Gala w Poznaniu. Oto hity naszego regionu!

08:00, 16.02.2019 fp
Skomentuj

W poznańskim Hotelu Andersia odbyła się 24. gala konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów.

Pomysł konkursu narodził się w połowie lat 90. w Pile, by wkrótce przenieść się do stolicy Wielkopolski. Jego ideą jest coroczne wyłanianie i promocja szczególnie cennych dokonań rynkowych, samorządowych i ekologicznych. To zarazem rodzaj prestiżowego narzędzia promocyjnego, oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji, czy instytucji.

Do tegorocznej edycji konkursu zarekomendowano aż 336 zgłoszeń z terenu województwa wielkopolskiego i lubuskiego, z czego kapituła zakwalifikowała do finału 80 podmiotów. Z regionu pilskiego po raz pierwszy po tytuł "HIT 2018" sięgnęły firmy ZULiT Roman Jopek z miejscowości Witrogoszcz Osada (za produkcję ekologicznego paliwa w postaci zrębków z drewna pozyskiwanego w wycinki przydrożnych drzew i krzewów), Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łobżenicy (za restrukturyzację przedsiębiorstwa poprzez przyjęcie przez ZGKiM bieżącego utrzymania i remontów gminnych dróg gruntowych łącznie z utwardzaniem nawierzchni dróg), Przedsiębiorstwo IVECO Gibas w Pile (za wysoki progres rozwoju przedsiębiorstwa oraz modelową jakość obsługi klienta), Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Otylinie (za wzorcowe działania w zakresie upraw rolnych oraz hodowli bydła mlecznego), Gospodarstwo Rolne Mariusz Łuczak w Siedlisku (za nowoczesne procesy hodowli trzody chlewnej z zachowaniem warunków ekologicznych).

Tytuł "HIT II stopnia" uzyskały firmy Renol Sp. z o.o. w Złotowie (za wysoki poziom jakości produkowanych wyrobów i świadczonych usług, oczekiwań i wymagań klienta) i Centrum Kosmetologii "Aisha" Joanna Serówka w Pile (za wysoką jakość świadczonych usług oraz profesjonalizm w zakresie kosmetologii) oraz Powiat Wągrowiecki (za publikację trzech tomów "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 we wspomnieniach jego uczestników związanych z Powiatem Wągrowieckim").

"HIT Kryształowy" zdobyły firmy Soforek z Szamocina (za wprowadzenie na rynek nowego - zastrzeżonego przez firmę Soforek na rynek europejski - produktu: wafli słodkich tęczowych) oraz Hurt-Detal, Artykuły Przemysłowe Ogumienie i Wyroby Gumowe Danuta Nowak w Pile (za wysoką jakość usług w zakresie serwisu i napraw opon oraz mechaniki samochodowej w oparciu o doświadczenie i 35-letnią tradycję).

"HIT Rubinowy" trafił do Gminy Kaczory (za modelowe działania na rzecz społeczności gminnej w latach 2014-2018 w różnych obszarach społeczno-gospodarczych), firmy Gólcz & Synowie w Grabównie (za budowanie wizerunku oraz modelowe zarządzanie przedsiębiorstwem) oraz Zakładu Przetwórstwa Mięsnego "Kacmar" Rafał Wardak w Stróżewie (za walory smakowe linii dań słoikowych: kiełbasy słoikowej, bigosu domowego, salcesonu, wątrobianki i kaszanki).

"HIT Złoty" posiadają odtąd Gmina Szamocin (za rozbudowę i modernizację budynków Ratusza w Szamocinie uwzględniające komfort i jakość obsługi społeczności lokalnej), PPHU "Chrupek" F.P.T. Miedzińscy w Złotowie (za walory smakowe i jakościowe chleba żytniego 100% i chleba z pestkami dyni - produktów "z czystą etykietą" wypiekanych na naturalnym kwasie), P.T.S. "Cerplast" w Oleśnicy (za działania innowacyjne oraz dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa), spółka Warter Oddział Tarnówka w Tarnowskim Młynie (za modelowe zarządzanie przedsiębiorstwem w oparciu o zarządzanie strategiczne, zarządzanie kadrami i zasobami ludzkimi przy zachowaniu zasad działalności proekologicznych).

Posiadaniem tytułu "HIT Platynowy" szczycić się mogą spółka Unimetal w Złotowie (za uruchomienie innowacyjnej linii do regeneracji turbosprężarek), Nadnotecki Bank Spółdzielczy w Białośliwiu (za działania innowacyjne banku poprzez wprowadzenie nowoczesnych urządzeń do obsługi klientów) oraz Stadnina Koni w Dobrzyniewie (za modelowe zarządzanie hodowlą koni i bydła, opartą na wieloletnich tradycjach oraz własnych programach hodowlanych).

"HIT Irydowy" otrzymała Gmina Wieleń (za działania na rzecz Orkiestry Dętej, działającej przy M-GOK w Wieleniu, umożliwiające jej rozwój oraz stwarzanie warunków dla propagowania kultury ziemi wieleńskiej).

Po "HIT Palladowy" sięgnęły dwa zakłady piekarnicze: Zakład Cukierniczy "Kraina Słodkości" Franciszek Tomke w Zakrzewie (za walory smakowe i jakościowe lodów rzemieślniczych tartaletek z owocami oraz batona czekoladowego) i Piekarnia Bochenek w Trzciance (za walory smakowe, jakościowe i prozdrowotne linii chlebów żytnich).

Tytułem "HIT Dysprozowy" uhonorowano Pralnię "SONIA" Stanisław Pirch w Pile (za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań - uruchomienie innowacyjnej linii technologicznej do maglowania), Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Łobżenicy (za modelowe zarządzanie przedsiębiorstwem, utrzymywanie wysokiej pozycji marki oraz jakość produktów mlecznych) i Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Bądeczu (za jakość produkcji mleka oraz czołowe lokaty na szczeblu krajowym i zagranicznym w zakresie wydajności mlecznej).

"HIT Rodowy" otrzymała Piekarnia "Rogalik" Wiesława i Janusz Dudek w Trzciance (za walory smakowe pieczywa i ciast: chleba pradziada, bułki żytniej, kokosanek tradycyjnych oraz ciastek drożdżowych babuni).

Najwyższy laur, "HIT Tytanowy, zdobyła spółka Jenox Akumulatory w Chodzieży (za akumulator do systemów Start-Stop) oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie (za działania w oparciu o zasady etyki w biznesie).

Organizator konkursu - Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów - wręczył także tytuły "HIT Promocji Regionu 2018" za działania na rzecz promowania regionu dzięki osobistemu zaangażowaniu w rozwój gospodarczy. Otrzymali je Stanisław Pirch – właściciel Pralni "SONIA" w Pile, Janusz Krzyśków - wójt gminy Słońsk, Zbigniew Ajchler - prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej "Zdrowie" w Izdebnie, Marek Libertowski - prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie, Felicjan Pikulik - prezes Stadniny Koni w Dobrzyniewie oraz Gmina Wieleń.

Po raz pierwszy wręczono Grand Prix - w wyniku głosowania uczestników konkursu to zaszczytne miano przypadło firmie Sushi Factory z Robakowa.

Jak co roku gala Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów miała muzyczny akcent. W tym roku było ich nawet kilka. Najpierw w kuluarach rozbrzmiewały szlagiery światowej muzyki rozrywkowej rozpisane na orkiestrę dętą. Potem kilka gorąco oklaskiwanych wejść miała śpiewająca aktorka Joanna Aleksandrowicz. Wreszcie w samym finale sceną (i publicznością) zawładnęła Małgorzata Ostrowska, była wokalistka zespołu Lombard. 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

lingwistalingwista

0 1

Czy hity, to to samo, co hejty? 10:42, 09.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%