Zamknij
REKLAMA

Dwa dni Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery

08:11, 29.09.2019 | UM Piła
Skomentuj
REKLAMA

11 i 12 października w Inwest-Parku odbędą się XII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą pracodawców z regionu oraz podniesienia swoich kwalifikacji.

11 października w godzinach 10.00-14.00 targi będą poświęcone edukacji. Tegoroczna edycja kierowana jest do uczniów kończących szkołę podstawową, a także absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich uczniów szukających inspiracji do wytyczenia swojej ścieżki edukacyjnej i zaplanowania drogi zawodowej. Obecni na wydarzeniu, oprócz sprawdzenia oferty edukacyjnej, będą mogli skorzystać z konsultacji prowadzonych przez doradców zawodowych, wysłuchać wykładu przygotowanego przez wykładowców Politechniki Koszalińskiej czy odwiedzić mobilne planetarium. Pierwszy dzień targów to także rozstrzygnięcie konkursu "Fundusze unijne zmieniają Piłę".

- Dzień edukacyjny to doskonała okazja aby zaplanować swoją ścieżkę, zorientować się, jakie możliwości w nas drzemią. Zapraszamy do skorzystania z naszych atrakcji popularnonaukowych, także pasjonatów nieba, kosmosu oraz nauki - mówi Anna Burzyńska z Inwest-Parku.

Nazajutrz w godzinach 10.00-13.00 odbędą się targi pracy i kariery. Będzie to okazja do sprawdzenia ofert pracy obecnych na miejscu pracodawców oraz rozwinięcia swoich umiejętności. Podczas targów pracy i kariery dostępna będzie również strefa Platformy Praca czy warsztaty dotyczące m.in. przygotowania CV czy treningu efektywności osobistej dla osób nieaktywnych zawodowo lub chcących wrócić na rynek pracy.

- Jesteśmy do dyspozycji wszystkich Państwa i tych, którzy szukają pracy, zmiany oraz tych którzy takich zmian nie planują, bo warto sprawdzać co się dzieje na rynku pilskim - zapowiada zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Jedną z dwóch firm będących sponsorami strategicznymi targów jest Colours Factory, które od kilku lat jest najdynamiczniej rozwijającą się firmą sektora poligrafii w Polsce.

- Aktualnie zatrudniamy 700 pracowników, cały czas pozyskując kolejnych. Proponujemy szereg atrakcyjnych ofert na stanowiska zarówno biurowe jak i stanowiska produkcyjne. Poszukujemy nie tylko specjalistów, ale również absolwentów szkół, którzy będą stawiali swoje pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej - mówi Ewa Wojtalewicz z Colours Factory

Drugim przedsiębiorstwem, które postanowiło zostać sponsorem strategicznym targów, jest Grupa Termetal, prowadząca działalność w zakresie produkcji oraz dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów: mat, krat i stopni schodowych, płaskowników i taśmy zimnowalcowanej.

- Prowadzimy bardzo dużą inwestycję o wartości ponad 60 milionów złotych, która będzie oddana do eksploatacji w maju przyszłego roku. Już dzisiaj poszukujemy pracowników w zawodzie cynkownik. Oczywiście wiemy, że nie ma szkoły, która przygotowuje do takiego zawodu, dlatego już teraz zapraszamy chętnych, aby móc ich przygotować do pracy w nowej cynkowni - mówi Jarosław Kwiatkowski z Grupy Termetal.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ATEM ATEM

0 0

NAUKA ŚWIATOWA,,,,,, CHCE NAM PRZYGOTOWAĆ ROŻNYCH SPECJALISTÓW ,,,,POTRZEBA NAM OK 100 TYS, NAJPIERW POWIAT DYDAKTYCZNY ,,,PÓŹNIEJ REGION PRZYSZŁOŚCI ,,,,DOTYCHCZASOWE ,,,,,,,,TECHNOLOGIE SA TYMCZASOWE ,,,,ENERGIA ,,,,,TRANSPORT ,,,,,,BRAK WODY ,,,,,,,OCIEPLENIE KLIMATU ,,,,,WYŻYWIENIE PLANETY ,,2 MILIARDY LUDZI GŁODUJE ,,,,,,,,,,NA TO SĄ GIGANTYCZNE ŚRODKI ,,,,, ,,,,,, ,,,POWIATY ŚPIĄ ,,,,,,,,,,, 06:04, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA