Zamknij
REKLAMA

Dwa dni Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery

08:11, 29.09.2019 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj

11 i 12 października w Inwest-Parku odbędą się XII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą pracodawców z regionu oraz podniesienia swoich kwalifikacji.

11 października w godzinach 10.00-14.00 targi będą poświęcone edukacji. Tegoroczna edycja kierowana jest do uczniów kończących szkołę podstawową, a także absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich uczniów szukających inspiracji do wytyczenia swojej ścieżki edukacyjnej i zaplanowania drogi zawodowej. Obecni na wydarzeniu, oprócz sprawdzenia oferty edukacyjnej, będą mogli skorzystać z konsultacji prowadzonych przez doradców zawodowych, wysłuchać wykładu przygotowanego przez wykładowców Politechniki Koszalińskiej czy odwiedzić mobilne planetarium. Pierwszy dzień targów to także rozstrzygnięcie konkursu "Fundusze unijne zmieniają Piłę".

- Dzień edukacyjny to doskonała okazja aby zaplanować swoją ścieżkę, zorientować się, jakie możliwości w nas drzemią. Zapraszamy do skorzystania z naszych atrakcji popularnonaukowych, także pasjonatów nieba, kosmosu oraz nauki - mówi Anna Burzyńska z Inwest-Parku.

Nazajutrz w godzinach 10.00-13.00 odbędą się targi pracy i kariery. Będzie to okazja do sprawdzenia ofert pracy obecnych na miejscu pracodawców oraz rozwinięcia swoich umiejętności. Podczas targów pracy i kariery dostępna będzie również strefa Platformy Praca czy warsztaty dotyczące m.in. przygotowania CV czy treningu efektywności osobistej dla osób nieaktywnych zawodowo lub chcących wrócić na rynek pracy.

- Jesteśmy do dyspozycji wszystkich Państwa i tych, którzy szukają pracy, zmiany oraz tych którzy takich zmian nie planują, bo warto sprawdzać co się dzieje na rynku pilskim - zapowiada zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Jedną z dwóch firm będących sponsorami strategicznymi targów jest Colours Factory, które od kilku lat jest najdynamiczniej rozwijającą się firmą sektora poligrafii w Polsce.

- Aktualnie zatrudniamy 700 pracowników, cały czas pozyskując kolejnych. Proponujemy szereg atrakcyjnych ofert na stanowiska zarówno biurowe jak i stanowiska produkcyjne. Poszukujemy nie tylko specjalistów, ale również absolwentów szkół, którzy będą stawiali swoje pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej - mówi Ewa Wojtalewicz z Colours Factory

Drugim przedsiębiorstwem, które postanowiło zostać sponsorem strategicznym targów, jest Grupa Termetal, prowadząca działalność w zakresie produkcji oraz dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów: mat, krat i stopni schodowych, płaskowników i taśmy zimnowalcowanej.

- Prowadzimy bardzo dużą inwestycję o wartości ponad 60 milionów złotych, która będzie oddana do eksploatacji w maju przyszłego roku. Już dzisiaj poszukujemy pracowników w zawodzie cynkownik. Oczywiście wiemy, że nie ma szkoły, która przygotowuje do takiego zawodu, dlatego już teraz zapraszamy chętnych, aby móc ich przygotować do pracy w nowej cynkowni - mówi Jarosław Kwiatkowski z Grupy Termetal.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone