Zamknij
REKLAMA

Wizyta władz miasta w nowej cynkowni Termetalu

08:43, 16.09.2020 | UM Piła
Skomentuj
REKLAMA

W sierpnia br. Grupa Termetal w Pile uruchomiła nowoczesny zakład zabezpieczeń antykorozyjnych dedykowany do cynkowania usługowego elementów konstrukcji stalowych.

Zainstalowana linia technologiczna posiada wanny cynkownicze o wymiarach: dł. 13 m, szer. 1,6 m, głębokość 3,5 m. Masa maksymalnego wsadu wynosi 6 ton. Dotychczas funkcjonująca cynkownia przeznaczona jest obecnie na potrzeby własne - cynkowania krat stalowych.

- Uruchomiliśmy drugą cynkownię w Pile, jest to cynkownia, która posiada duże wanny, co umożliwia wyprodukowanie i ocynkowanie wielu wyrobów o długości 13 metrów oraz masie do 10 ton. Miesięcznie możemy wyprodukować i ocynkować ponad trzy tysiące ton produkcji stalowej. Cynkowanie jest najlepszą metodą zabezpieczenia antykorozyjnego stali, dzięki temu dbamy także o środowisko. Jesteśmy także konkurencyjni z uwagi na posiadane duże wydajności i niskie koszty produkcji - mówi dyrektor Termetalu w Pile Jarosław Kwiatkowski.

W ubiegłym tygodniu prezydent Piły Piotr Głowski wraz ze swoim zastępcą Beatą Dudzińską uczestniczyli w prezentacji nowej cynkowni. Obecnie grupa zatrudnia ponad 200 pracowników, stale inwestując w ich rozwój i dbając o przyjazne środowisko pracy.

- Gratulujemy właścicielom, kadrze kierowniczej oraz pracownikom, jestem również przekonany, że nie tylko wygląd biur, ale również, jakość technologii jest na takim poziomie, który nie tylko w Europie, ale i na świecie ma niewielką konkurencję oraz może budzić podziw - podkreśla prezydent Piły Piotr Głowski.

- Szukamy także pracowników do pracy w naszej firmie. Poszukujemy osób, które po prostu chcą pracować, my uczymy i przygotujemy do wykonywania zawodu cynkownik. Mam nadzieję, że ludzie, którzy do nas trafią, będą zadowoleni z pracy - dodaje dyrektor Termetalu w Pile.

Chętni do pracy mogą się skontaktować z firmą poprzez mail: [email protected] lub kontakt telefoniczny pod numerem 67 214 24 88.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA