15 stycznia upływa termin składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku na kolejnych przedsiębiorców. Od 30 grudnia 2020 do 15 stycznia 2021 roku wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.
- Warunkiem uzyskania wsparcia jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem, w stosunku do tego samego miesiąca 2019 roku - informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. - Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.
Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 roku w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.
Wyrwał 73-latce torebkę i uciekł
32-letni chłopie, jesteś mężczyzną, czy frajerem? Bo trzeba być frajerem, żeby napadać na staruszki.
jego mosc
16:24, 2025-09-17
IBRiS dla PAP: spada zaufanie społeczeństwa do Kościoła
zadziwiające jest to,że tym pasożytom,zwyrodnialcom i złodziejom ufa jeszcze ktokolwiek ! 😠
najbardziej
10:15, 2025-09-17
Pięcioletnie urlopy i nawet 170 tys. zł odprawy
Szkoły górnicze były otwarte dla każdego trzeba było iść w ciężkie warunki pracować a nie *%#)!& teraz pisać
Gg
08:20, 2025-09-17
ZMP: samorządowcy wkrótce otrzymają podwyżki
Żenada. Nic nie robią i jeszcze podwyżke dostaną. DNO.
kazik
04:39, 2025-09-17
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz