Zamknij
REKLAMA

Tydzień seniora - emerycie, skorzystaj z infolinii

09:46, 10.03.2021 | Urząd Skarbowy w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Od 15 do 19 marca w urzędach skarbowych Wielkopolski działać będą specjalne infolinie dla seniorów. Emeryci będą mogli uzyskać informacje związane z tegorocznym rozliczeniem PIT.

Wszystkich emerytów, którzy mają pytania lub wątpliwości związane z tegorocznym PIT-em, zapraszamy do skorzystania ze specjalnych infolinii dla seniorów.

Już w najbliższym tygodniu wielkopolskie urzędy skarbowe uruchomią numery telefonów dedykowane wszystkim osobom starszym, które chcą uzyskać informację na temat rozliczenia swojego PIT.

Urząd Skarbowy w Pile zaprasza do kontaktu pod numerem 67 35 26 203.

Zmiany w PIT emerytów i rencistów
Przypomnijmy, że w tym roku wszyscy seniorzy, którym z rozliczenia podatku za 2020 rok wynika nadpłata, nie zostaną już - tak jak do tej pory - rozliczeni przez ZUS. Zamiast PIT-40A takie osoby otrzymają w tym roku PIT-11A.

W takiej sytuacji można:
• nic nie robić do 30 kwietnia - wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 r. automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT, albo
• złożyć samodzielnie zeznanie roczne (jeśli chcemy skorzystać z ulg i odliczeń lub przekazać 1% podatku innej organizacji niż wskazana w ubiegłych latach).

1% podatku będzie w tym roku automatycznie przekazany wcześniej wybranej organizacji. Jeśli jednak senior chciałby zmienić swój ubiegłoroczny wybór:
• w przypadku gdy otrzymał PIT-11A - będzie musiał wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego zeznanie PIT-37,
• w przypadku gdy otrzymał w tym roku PIT-40A - podobnie jak w ubiegłych latach, może skorzystać z formularza PIT-OP lub złożyć deklarację PIT-37.

(Urząd Skarbowy w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%