Zamknij
REKLAMA

Wybierz swój escape room w Pile

17:07, 02.06.2021 | Poradnik
Skomentuj
REKLAMA

Każdy, kto po raz pierwszy przyjeżdża do Piły, zwraca uwagę nie tylko na niesamowitą historię tego miasta i regionu, ale także ogromną ilość atrakcji, które ma do zaoferowania. Malownicza Dolina Noteci, kolej wąskotorowa w Białośliwiu, a także kajakowy szlak wodny Gwdy, to tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekają na turystów odwiedzających miasto i jego okolice.

Na poszukujących nieco bardziej ekscytujących doznań, czeka specjalnie przygotowany Escape Room Piła, który gwarantuje przeżycie niesamowitej przygody. To wyjątkowa forma rozrywki, która różni się nieco od innych gier rozrywkowych, jak np. w kasyno MuchBetter. Tutaj, zadaniem graczy jest wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia. Sukces gry zależy od sprawnej współpracy osób biorących udział w zabawie. Dużą rolę odgrywa także umiejętność komunikowania się, kreatywność i inteligencja graczy.

Odwiedzając Piłę, warto udać się także do Muzeum Okręgowego im. St. Staszica. Instytucja mieści się w zabytkowym budynku, który przed II Wojną Światową był siedzibą polskiego konsulatu w tym mieście. W zbiorach muzeum znajdują się nie tylko obiekty archeologiczne i historyczne strefy dorzecza środkowej i dolnej Noteci, ale również etnograficzne i historyczne reprezentujące folklor i kulturę grup ludności zamieszkujących ten region od stuleci oraz repatriantów przybyłych ze wschodu w latach powojennych. Wśród obiektów typowo muzealniczych, warto zwrócić uwagę na bogatą kolekcję polskiej i europejskiej sztuki użytkowej i malarskiej. W salach muzeum odwiedzający znajdą wyjątkowe zbiory ceramiki chodzieskiej, które pochodzą z działającej w latach 30-tych XX wieku, znanej w całej Europie, Fabryki Fajansów Stanisława Mańczaka w Chodzieży. To otwarta kolekcja, która jest wciąż powiększana przez pracowników muzeum o nowe obiekty. Częścią Muzeum Okręgowego jest także Muzeum Kultury Ludowej w Osieku, na terenie którego znajduje się skansen z 28 dużymi obiektami architektonicznymi, wiatrakami, kościołem i kilkunastoma mniejszymi, pochodzącymi z XVIII i XIX wieku.

W mieście turyści znajdą GeoPark Linowy, na którego terenie zbudowano aż 6 tras z 76 przeszkodami o różnych poziomach trudności. Dla dzieci do lat 3 zorganizowano mini park z huśtawkami, tunelem z siatek i poruszającymi się kładkami. W czerwcu park jest otwarty tylko w weekendy. Warto także wspomnieć o ofercie Aqua Parku, który nie tylko pozwala na naukę pływania, udział w zajęciach aqua fitness czy jogi, ale także dzięki dodatkowym pomieszczeniom na trening siłowy, a nawet grę w tenisa i squasha. Co ciekawe na terenie obiektu zlokalizowano jedyne w mieście kryte lodowisko o powierzchni 600 metrów kwadratowych. W sezonie wiosenno-letnim jego teren zamienia się w wielofunkcyjne boisko sportowe, co pozwala odwiedzającym na grę w piłkę nożną, badmintona, a nawet jazdę na rolkach.

(Poradnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%