Zamknij
REKLAMA

Firma Signify otworzyła czwarty zakład w Pile

11:59, 18.11.2021 | fp
Skomentuj fot. Signify
REKLAMA

Signify Piła oficjalnie otworzyła nowy Zakład Opraw Oświetleniowych, który zajmuje się produkcją opraw profesjonalnych do wielu segmentów rynku. Zakład jest gotowy na montaż ponad 1600 różnych produktów z profesjonalnego portfolio.

Nowy Zakład w pełni odpowiada standardom zrównoważonej gospodarki, optymalizując wszystkie procesy produkcyjne i łańcuch dostaw w celu zmniejszenia emisji CO2, skutecznie zarządza odpadami dzięki nowej oczyszczalni ścieków oraz korzysta z energii odnawialnej zapewnianej przez farmę wiatrową w Kisielicach.

Signify - światowy lider branży oświetleniowej - inwestuje w polską produkcję i otwiera nowy Zakład Opraw Oświetleniowych w Pile. Ten czwarty już zakład firmy Signify na terenie miasta spełnia najwyższe standardy zrównoważonej produkcji. Umiejscowienie produkcji profesjonalnych opraw oświetleniowych właśnie w Pile podyktowane jest wieloletnim doświadczeniem fabryki w produkcji oświetlenia oraz wysokimi kompetencjami pracowników. W związku z globalnym zachwianiem łańcucha dostaw spowodowanym pandemią koronawirusa, otwarcie zakładu lokalnie w Polsce pomoże również znacznie skrócić czas dostaw i umożliwi szybszą reakcję na potrzeby naszych klientów. Uroczyste otwarcie Zakładu odbyło się 17 listopada.

Zakład Opraw Oświetleniowych zajmuje się produkcją opraw profesjonalnych, do użytku wewnętrznego, które są wykorzystywane m.in. w sklepach, halach czy innych obiektach wielkopowierzchniowych. W ramach dostosowania infrastruktury pod nowy proces zostało przygotowane 11500 m² powierzchni na hali produkcyjnej. Dzięki temu fabryka jest już gotowa na montaż ponad 1600 różnych produktów z profesjonalnego portfolio.

Nowy zakład w pełni odpowiada standardom zrównoważonej gospodarki, która przejawia się we wszystkich działaniach firmy. Systemy techniczne i procesy produkcyjne Zakładu, jak również łańcuch dostaw zostały zoptymalizowane pod kątem redukcji emisji CO2 w działalności operacyjnej. Zbudowana została również oczyszczalnia ścieków dla linii lakierni proszkowej, która w sposób w pełni zautomatyzowany oczyści odpady techniczne powstające podczas procesu malowania proszkowego. Daje to pewność, że proces ten nie oddziałuje negatywnie na środowisko i optymalizuje gospodarowanie i utylizację odpadów. Dodatkowo Zakład Opraw Oświetleniowych, podobnie jak pozostałe zakłady Signify, korzysta z energii odnawialnej zapewnianej przez farmę wiatrową w Kisielicach.

- Otwarcie nowego Zakładu Profesjonalnych Opraw Oświetleniowych to kolejne ważne przedsięwzięcie dla Signify, ale przede wszystkim bardzo istotny krok w dalszym rozwoju produkcji oraz kompetencji oświetleniowych w Polsce. Doświadczenie oraz wysokiej jakości procesy produkcyjne wypracowane na przestrzeni lat przyniosły kolejną szansę rozwoju fabryki w Pile. To kolejny milowy krok w transformacji tej organizacji z produkcji konwencjonalnych źródeł światła do innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych. Jesteśmy dumni z tego, że na świecie pojawiają się kolejne produkty z logo Philips, "made in Poland" - mówi Tomasz Książek, prezes zarządu Signify Poland.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

SuperSuper

1 2

👍 12:14, 18.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawska podfruwajaciekawska podfruwaja

0 0

Co to znaczy: Piła Digital Solutions? Bo nie wiem. 13:52, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

0 0

Największy kawałek tej szmatki-taśmy wykroił sobie zwykły robol w fartuchu. I ma rację, bo to ci ludzie przy maszynach są twórcami, zmieniają świat na lepsze, lub gorsze. 13:56, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%