Liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 milion, w Wielkopolsce było to prawie 113 tysięcy.
Dla porównania w 2016 roku liczba zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalno-rentowego w ZUS obcokrajowców przekraczała 237 tysięcy. Obecnie jest ich już ponad 1 milion. Większość z nich (ponad 590 tysięcy) to osoby zatrudnione na umowę o pracę.
W Wielkopolsce ZUS ubezpiecza 113 tysięcy obcokrajowców (w 2016 roku było ich 21,5 tysiąca). Największą grupę wśród nich stanowią Ukraińcy (87,4 tys.), Białorusini (8,2 tys.), Gruzini (4,2 tys.) oraz obywatele Mołdawii (2,3 tys.). Większość z nich ma umowę o pracę.
W oddziale ZUS w Pile ubezpieczonych jest 3510 Ukraińców, 231 Białorusinów i 173 Gruzinów.
Hegseth: Jak będziecie grzeczni, to was obronimy
tylko dzienki PIS ten wspaniały człowiek jest presidentem U s a. kohamy pana trumpa i prezesa PIS❤️❤️❤️
Super
14:54, 2025-12-08
Hegseth: Jak będziecie grzeczni, to was obronimy
Wiadomo Antek ty wchodzisz w tyłek Rosji i Niemcom
Witold
13:45, 2025-12-08
Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelcach. Było magicznie!
tylko dzienki PIS odbyl sie ten szoł, koham prezesa i mam rente na łeb👍❤️
Super
07:32, 2025-12-08
Mikołajki jak marzenie! 3 punkty siatkarek
wygrały tylko i wyłoncznie dzienki PIS, kohamy PIS my polacy ❤️❤️❤️👍
Super
07:32, 2025-12-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz