Zamknij
REKLAMA

Księgowość pełna a uproszczona. Przedsiębiorco poznaj różnicę!

14.20, 27.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.21, 27.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przy prowadzeniu firmy niezwykle istotne jest również zadbanie o to, by rozliczenia z fiskusem były zgodne z obowiązującymi przepisami. Dlatego warto zastanowić się nad różnicą pomiędzy księgowością uproszczoną a pełną. Należy pamiętać, że tę pierwszą nie we wszystkich podmiotach można zastosować. Dowiedz się, na czym polega księgowość pełna, a kiedy wykorzystuje się uproszczoną.


Księgowość uproszczona - nie wszędzie można ją zastosować

Część przedsiębiorców zastanawia się, w jakiej sytuacji można wybrać uproszczoną ewidencję, a kiedy niezbędne jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Otóż to pierwsze rozwiązanie mogą zastosować osoby fizyczne oraz ich spółki. Należy jednak pamiętać, że przy uproszczonej księgowości podmiot nie może osiągnąć większych przychodów niż 2 000 000 euro rocznie. W innym przypadku będzie zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Do tego spółki komandytowe, kapitałowe oraz komandytowo-akcyjne bez względu na wielkość przychodu muszą mieć wprowadzoną pełną księgowość. Zastosowanie uproszczonej ewidencji wiąże się z następującymi zaletami:

  • łatwiejsze procedury,
  • niższe stawki obsługi księgowej.

Warto jednak wiedzieć, że uproszczona księgowość nie umożliwia takiego wglądu i kontroli w stan finansowy, jak w przypadku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda obsługa biura rachunkowego dla firm z mniej wymagającą ewidencją, zajrzyj na stronę https://biurorachunkowe-asset.pl/ksiegowosc-uproszczona/.


Pełna księgowość - wymagające rozwiązanie z zaletami

Jeśli Twoja firma wykazuje więcej niż 2 000 000 euro rocznie przychodu lub jest spółką kapitałową, komandytową czy komandytowo-akcyjną - niezbędne jest wprowadzenie pełnej księgowości. Choć część przedsiębiorców obawia się jej, to warto wiedzieć, że prowadzenie ksiąg rachunkowych, choć jest rozwiązaniem wymagającym wsparcia specjalistów, to ma również zalety.  Pełna księgowość umożliwia dokładną kontrolę i analizę stanu finansów firmy - dzięki czemu, łatwiej dostrzec, jaka operacja przynosi zyski, a która straty.

Więcej informacji na temat prowadzenia ksiąg rachunkowych dowiesz się, klikając https://biurorachunkowe-asset.pl/pelna-ksiegowosc. Przy pełnej księgowości warto zdecydować się na współpracę z doświadczonymi specjalistami, którzy mają wiedzę dotyczącą przepisów oraz niezbędnych procedur. Takie usługi oferuje Biuro Rachunkowe Asset https://biurorachunkowe-asset.pl/. Dzięki prawidłowo prowadzonym księgom rachunkowym firma nie tylko funkcjonuje zgodnie z przepisami, ale również możliwa jest sprawniejsza kontrola nad środkami finansowymi.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%