Zamknij
REKLAMA

Edukacja, praca i kariera na targach w Pile

17.25, 29.11.2022 Kamila Łańska, dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda Aktualizacja: 17.29, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Centrum Konferencyjnym TBS w Pile odbyły się dwudniowe Targi Edukacyjne oraz Targi Pracy i Kariery.

- Pamiętam, jak wiele lat temu rozpoczynaliśmy w Pile realizację organizacji Targów Pracy, w Polsce panowało wielkie bezrobocie. Z tych powodów nikogo nie dziwiła taka inicjatywa - wspominał podczas uroczystości otwarcia targów senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący senackiej komisji gospodarki narodowej i innowacyjności oraz przewodniczący senackiego zespołu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

- Zupełnie niedawno na otwarciu jednej z ostatnich edycji pilskich targów mówiłem, że służą one kojarzeniu pracodawców i pracobiorców w różnych warunkach panujących na rynku pracy, nie tylko w okresach wysokiego bezrobocia, ale też jego bardzo niskiego poziomu. Każdy bowiem ma prawo budować dobry fundament swojego szczęścia również poprzez wybór najlepszej dla siebie pracy. I wolałbym, aby tylko tak było. Niestety, w ostatnim roku w Polsce zamknęło swoją działalność ok. 240 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw, a 150 tysięcy ją zawiesiło. Teraz niemal każdego dnia dowiadujemy się, że także duże firmy planują lub ogłaszają plany grupowych zwolnień. To bardzo niepokojące symptomy. Tym bardziej warto i trzeba rozwijać tę ważną inicjatywę miasta Piły, jaką są Regionalne Targi Pracy, organizowane i kierowane przez panią prezydent Beatę Dudzińską - podkreślił senator Szejnfeld.

Uroczystego otwarcia Regionalnych Targów Pracy i Kariery dokonali wiceprezydent Piły Beata Dudzińska, senator Adam Szejnfeld, przewodnicząca Rady Miasta Maria Kubica oraz reprezentantka pracodawców, Izby Północnej Wielkopolski Północnej Iwona Kamińska.

Oprócz licznych stoisk z ofertami pracy, warsztatami, doradztwem zawodowym, ważnym punktem było też stoisko, gdzie można było przyłączyć się do akcji poparcia obywatelskiego projektu in vitro.

Organizatorzy targów i uczestnicy ich otwarcia przedstawili główne cele projektu. Przytoczono też niepokojące statystyki, mianowicie, że w roku 2021 urodziło się w Polsce najmniej dzieci od II wojny światowej, co - podkreślił senator Szejnfeld - ma przeogromne znaczenie także dla rynku pracy.

Miłym akcentem tegorocznej edycji Targów Pracy i Kariery było wyłonienie laureatów pierwszego konkursu TIK TOK pod hasłem "Twoja pasja twoim sukcesem", adresowanego do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Na konkurs nadesłano wiele ciekawych filmików obrazujących atrakcyjną Piłę, pasje młodzieży i ich samych. Za największą kreatywność i pomysłowość nagrodzono trójkę zwycięzców i wyróżniono jednego uczestnika konkursu.

(Kamila Łańska, dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

VERSOVERSO

6 2

Panie Glowski. Zgaś Pan te wielkie halogeny na skate parku na wyspie. Na haki h. są one włączane wieczorem kiedy nie ma tam ani jednego człowieka ? Tyle się mówi o oszczędzaniu energii a tu się pala wielkie lampy bez sensu. Przypominam,że prąd w Pile mamy droższy niż okoliczne gminy i miasteczka. Dziękujeeemy. 19:32, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SkórkaSkórka

3 0

Szejnfeld mimo dobiegania do wieku emerytalnego widać, że lansuje się na wybory parlamentarne. żeby jeszcze raz zasiąść, jeszcze kadencję zaliczyć, może przypalić jaką fajkę seksowną? 10:37, 06.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kaczyński Kaczyński

0 1

już ten wiek dawno przekroczył,na dodatek ma oznaki demencji,zniedołężnienia i galopującej sklerozy 11:59, 06.12.2022


pp

0 1

no uśmiech szelmowski,to ma 10:51, 06.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obleśnyobleśny

0 1

bezzębny,,uśmiech,,Kaczyńskiego:mlask,mlask,he,he,heeee..😡 11:56, 06.12.2022


mus to mus :)mus to mus :)

0 1

trzeba być totalnym umysłowym z-.je-.b.em, by po wyroku za hejt - hejtować nadal. No ale jak się ma jedną bruzdę wypełnioną guwnem, to tak to wygląda 13:19, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%