Coraz częściej dokonujemy zakupów za granicą. Więcej podróżujemy, pracujemy w obcych krajach, odwiedzamy zagraniczne sklepy internetowe. Towary są dla nas coraz bardziej dostępne i często mają lepszą cenę od tych, oferowanych przez nasze rodzime sklepy. Nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy korzystać z szans i możliwości, jakie daje nam Internet.
Bez wychodzenia z domu, w znacznie niższych cenach możemy obecnie kupić niemal wszystko, co tylko zechcemy - chociażby najnowsze kolekcje ubrań, czy sprzęt elektroniczny. Nie ogranicza nas już terytorium ani waluta. Bardzo dużą popularnością cieszą się wyprzedaże w popularnych, zagranicznych sieciówkach. Jeżeli tylko zadbamy o korzystne przewalutowanie środków, takie zakupy pozwolą nam sporo zaoszczędzić.
Jak płacić za zakupy za granicą?
Najprościej jest zapłacić za zakupy kartą kredytową. Wówczas nie musimy martwić się przewalutowaniem środków - zajmie się nim nasz bank. Niestety, spread naliczany przez instytucje bankowe zazwyczaj jest wysoki. Alternatywą jest skorzystanie z operatorów płatności online, jak np. PayPal, czy PayU, dzięki którym możemy błyskawicznie dokonać transakcji. Czy to rozwiązanie jest dla nas korzystne? Niekoniecznie - musimy się liczyć z tym, że serwisy te zastosują własne przeliczniki walut, które mogą nie być dla nas najlepsze. Co więcej, możliwe jest także doliczenie prowizji za transakcję walutową. W efekcie, nasze zakupy mogą okazać się znacznie kosztowniejsze, niż sądziliśmy.
Jak zaoszczędzić na płatnościach walutowych?
Z pomocą w płatnościach walutowych przychodzą nam kantory internetowe. Na temat wymiany pieniędzy online wiele cennych informacji i wskazówek znajdziemy w artykule: http://www.otozawiercie.pl/p/wymiana-walut.html. W przeciwieństwie do banków czy punktów stacjonarnych, wymieniając środki w kantorach internetowych możemy sporo zaoszczędzić. Oferowane przez nie spready bywają nawet o kilkadziesiąt groszy niższe! Chcąc dokonać zakupów za granicą wystarczy, że w prosty sposób przewalutujemy nasze pieniądze przez Internet. Kantor przeleje środki na nasze konto walutowe, z którego będziemy mogli zapłacić za wybrane produkty. Jeżeli planujemy większe wydatki, warto się do nich przygotować. Nie zostawiajmy wymiany pieniędzy na ostatni moment, lecz dokonajmy jej wtedy, gdy kursy są dla nas najkorzystniejsze. Warto na bieżąco sprawdzać aktualny kurs euro czy innej, interesującej nas waluty. Nie zapominajmy też o tym, że do zakupów często należy doliczyć koszty przesyłki, a także kwoty dodatkowe: powyżej wartości 45 euro naliczony zostanie podatek VAT, natomiast, gdy nasze zakupy przekroczą wartość 150 euro - zapłacimy także cło.
Toruń: zmarła 24-latka zaatakowana w parku Glazja przez
w "humanitarny" sposób powinien zostać wykastrowany i paradnie w pełnej okazałości,( a raczej jego braku), powinien zostać wypuszczony do swoich, ku poskromieniu zapędów u pozostałych 'krewmiaków'. Tylko do tego się to coś może jeszcze nadawać.
wenezuqpa
23:51, 2025-07-01
Pilski hejter wskazuje swojego wroga nr 1
Dopóki na tym portalu kierowanym przez naczelnego i wydawcę dzieła faktypilskie.pl, Mariusza Józefa Szalbierza urodzonego 12 października 1962 roku w Wyrzysku (pesel: 62101208811), syna ojca nie w pełni dookreślonego, będą tkwiły uparcie artykuły, felietony, wypracowania, wypociny zajmujące się szarym żuczkiem Rzeczypospolitej, Liga Obrony Cnoty będzie aktywnie zwalczać Mariusza Józefa Szalbierza, wroga Janusza Lemanowicza i jego rodziny w kraju i za granicą od Wellington, Vancouver, Heleny, do Nowego Jorku i Florydy.
Liga Obrony Cnoty
21:29, 2025-07-01
"Patriotyzm" - ostatnie schronienie łajdaków?
Komuna nie ma ojczyzny, jest internacjonalistycznym bytem powołanym przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa w "Manifeście Komunistycznym". Dlatego nie ma zdziwienia, że Antoni Styrczula, były już rzecznik komunisty Kwaśniewskiego, też jest mentalnym komunistą. Wszystko, co jest poza komuną, poczucie przynależności do narodu, są nie do zniesienia dla komuny. Stąd inwektywy, pomówienia, zniewagi wobec osób o nastawieniu patriotycznym.
jl
19:14, 2025-07-01
Wakacyjne paragony "grozy"
Najważniejsze jest nażreć się, żeby potem się wykasztanić i wypuścić gazy trawienne dla ubogacenia atmosfery austriackiej w dwutlenek węgla, metan i inne piardy gnuśne.
turystyka
16:41, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz