Zamknij
REKLAMA

Polacy coraz częściej kupują za granicą

14:23, 17.11.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Coraz częściej dokonujemy zakupów za granicą. Więcej podróżujemy, pracujemy w obcych krajach, odwiedzamy zagraniczne sklepy internetowe. Towary są dla nas coraz bardziej dostępne i często mają lepszą cenę od tych, oferowanych przez nasze rodzime sklepy. Nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy korzystać z szans i możliwości, jakie daje nam Internet.

Bez wychodzenia z domu, w znacznie niższych cenach możemy obecnie kupić niemal wszystko, co tylko zechcemy - chociażby najnowsze kolekcje ubrań, czy sprzęt elektroniczny. Nie ogranicza nas już terytorium ani waluta. Bardzo dużą popularnością cieszą się wyprzedaże w popularnych, zagranicznych sieciówkach. Jeżeli tylko zadbamy o korzystne przewalutowanie środków, takie zakupy pozwolą nam sporo zaoszczędzić.


Jak płacić za zakupy za granicą?

Najprościej jest zapłacić za zakupy kartą kredytową. Wówczas nie musimy martwić się przewalutowaniem środków - zajmie się nim nasz bank. Niestety, spread naliczany przez instytucje bankowe zazwyczaj jest wysoki. Alternatywą jest skorzystanie z operatorów płatności online, jak np. PayPal, czy PayU, dzięki którym możemy błyskawicznie dokonać transakcji. Czy to rozwiązanie jest dla nas korzystne? Niekoniecznie - musimy się liczyć z tym, że serwisy te zastosują własne przeliczniki walut, które mogą nie być dla nas najlepsze. Co więcej, możliwe jest także doliczenie prowizji za transakcję walutową. W efekcie, nasze zakupy mogą okazać się znacznie kosztowniejsze, niż sądziliśmy.


Jak zaoszczędzić na płatnościach walutowych?

Z pomocą w płatnościach walutowych przychodzą nam kantory internetowe. Na temat wymiany pieniędzy online wiele cennych informacji i wskazówek znajdziemy w artykule: http://www.otozawiercie.pl/p/wymiana-walut.html. W przeciwieństwie do banków czy punktów stacjonarnych, wymieniając środki w kantorach internetowych możemy sporo zaoszczędzić. Oferowane przez nie spready bywają nawet o kilkadziesiąt groszy niższe! Chcąc dokonać zakupów za granicą wystarczy, że w prosty sposób przewalutujemy nasze pieniądze przez Internet. Kantor przeleje środki na nasze konto walutowe, z którego będziemy mogli zapłacić za wybrane produkty. Jeżeli planujemy większe wydatki, warto się do nich przygotować. Nie zostawiajmy wymiany pieniędzy na ostatni moment, lecz dokonajmy jej wtedy, gdy kursy są dla nas najkorzystniejsze. Warto na bieżąco sprawdzać aktualny kurs euro czy innej, interesującej nas waluty. Nie zapominajmy też o tym, że do zakupów często należy doliczyć koszty przesyłki, a także kwoty dodatkowe: powyżej wartości 45 euro naliczony zostanie podatek VAT, natomiast, gdy nasze zakupy przekroczą wartość 150 euro - zapłacimy także cło.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA