21 kwietnia odbyła się dziewiąta edycja Biegu Ulicznego "Kaczorska Dziesiątka” o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Była to zarazem druga z imprez powiatowego cyklu "Biegaj z nami".
Do udziału w tegorocznym imprezie zgłosiło się 454 zawodników, w tym około czterystu biegaczy i blisko pół setki kijkarzy. Start do biegu głównego nastąpił o godzinie 11.00 tuż za przejazdem kolejowym, a sygnał do niego dał starosta pilski Eligiusz Komarowski. Uczestnicy pobiegli 10-kilometrową pętlą asfaltowych dróg w kierunku Kaczor i dalej do Morzewa i Rzadkowa, by zameldować się na mecie przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. Najszybciej uczynił to Łukasz Wirkus z Lipnicy. Krótko po nim metę osiągnął Kamil Linka z Chrustowa, zawodnik Gwardii Piła. Trzeci był Marcin Zagórny z Krosna Odrzańskiego.
Ostatni odcinek przed metą, przy niezwykle gorącym dopingu, zawodnicy pokonywali na różne sposoby: ostro finiszowali albo wręcz przeciwnie – truchtali swobodnie trzymając się za ręce, do niektórych rodziców dołączały dzieci, a jedna para przebiegła cały dystans z pieskiem na smyczy. Antoni Kozłowski z Krzewiny, wielokrotny uczestnik imprezy, ongiś zdobywca Korony Maratonów Polskich w ciągu jednego roku, przebiegł tegoroczną trasę zarazem ją filmując.
Kwadrans po biegaczach w trasę wyruszyli zawodnicy Nordic Walking, która to dyscyplina towarzyszy kaczorskiej imprezie czwarty rok. Mieli oni do pokonania 3-kilometrowy dystans drogami gminnymi i powiatowymi (po nawierzchni gruntowej i asfaltowej) przez miejscowości Równopole i Rzadkowo. Zwyciężył Sebastian Rajewski, który wyprzedził Gracjana Zygmunta i Stanisława Lenartowicza.
Na wszystkich biegaczy i kijkarzy czekali na mecie z okolicznościowymi medalami i pierwszymi gratulacjami wójt Brunon Wolski i przewodniczący Rady gminy Kaczory Stefan Kowal.
Jak co roku biegowi głównemu towarzyszyły Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych oraz Bieg Przedszkolaka. Zaś przed Wiejskim Domem Kultury w Równopolu, a później na tarasie WDK, przygrywała orkiestra dęta pod batutą Zdzisława Nawrota.
13 0
Ech ten nasz Eli... Gotów nawet wywalić goły tłusty brzuch, aby tylko zrobić ładne ujęcie na fajsika (patrz zdj.4)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz