Meeting dla lekkoatletów z podstawówek

14:39, 26.11.2018 St. Zielińska, Pilskie TKKF Aktualizacja: 14:42, 26.11.2018
reo

Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile - przy wsparciu Gminy Piła - zorganizowało III halowy meeting lekkoatletyczny dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Piły.

W hali sportowej MOSiR-u stanęły reprezentacje SP nr 1, SP nr 3 i SP nr 4 w Pile. Łącznie odbyły się 173 osobo-starty dzieci w rocznikach 2006 i 2007, dziewcząt i chłopców. Przeprowadzone zostały dwie konkurencje: techniczna - skok wzwyż i biegowa - bieg na 30 metrów.

Za miejsca od I do III uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i znaczki z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w 2018. Za miejsca od IV do VI były pamiątkowe dyplomy i gadżety #Beactive ETS. Był też poczęstunek - jabłka.

Ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali Roman Marciniak - trener zawodników Gwardii Piła i krajowej kadry sprinterów oraz Ryszard Olszewski - trener i sędzia LA, nauczyciel z SP nr 1 w Pile.

III. Jakub Rosiński SP 4 - 120cm

Startujące dzieci za miejsca od pierwszego do szóstego zdobyły dla swoich szkół punkty, zgodnie z klasyfikacją olimpijską. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 1 - 64 pkt.; drugie SP nr 4 - 60 pkt.; trzecie SP nr 3 - 40 pkt.

Twórcą, organizatorem i realizatorem III halowego meetingu LA jest Pilskie TKKF, a donatorem Gmina Piła.

Udział w IV meetingu 19 grudnia br. pozwoli na uzyskanie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej udziału szkół miasta Piły w halowych meetingach LA.