Zamknij
REKLAMA

Skakali i biegali - jednak przy obostrzeniach

13:58, 21.06.2020 | Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła
Skomentuj fot. Gwda Piła
REKLAMA

W okresie powoli ustępującej pandemii, acz przy obowiązujących wciąż obostrzeniach, bardzo nieśmiało - raczej symbolicznie - w skali ogólnopolskiej rozpoczęli starty lekkoatleci, w tym również zawodnicy pilskiej Gwdy.

W planach startowych był jednoczesny udział w trzech mitingach: w Luboniu, Słubicach i Puszczykowie. Niestety w ostatniej chwili miting w konkurencjach biegowych w Luboniu został odwołany. W tej sytuacji tylko nieliczna grupa zawodników wystartowała w Słubicach, a skoczkowie w Puszczykowie.

W Słubicach świetnie spisała się Zuzanna Doroba, która wygrała bieg na 600 m z doskonałym rezultatem 1:36,33, niewiele ustępującym rekordowi Polski U16. Członek zaplecza kadry narodowej Jacek Włodarczak uzyskał w skoku w dal wynik 6,24 m, natomiast młodzik Oskar Sobierajski w tej samej konkurencji skoczył 5,05 m.

W Puszczykowie inny członek zaplecza kadry narodowej Marcin Król w skoku wzwyż uzyskał wynik 175 cm, natomiast jego młodszy kolega klubowy Mikołaj Macios skoczył 165 cm.

Jest nadzieja, że w niedalekiej przyszłości stan epidemiologiczny będzie się poprawiać, stwarzając tym samym warunki do realizacji przesuniętego w czasie kalendarza imprez lekkoatletycznych.

(Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA