Zamknij
REKLAMA

Klaudia Adamek z nowymi rekordami życiowymi

13:42, 07.09.2020 | fp
Skomentuj fot. Gwardia Piła
REKLAMA

Pracowicie spędziła miniony weekend Klaudia Adamek. Sprinterka Gwardii Piła podczas mistrzostw Polski w kategorii U 23 w Białej Podlaskiej wystartowała w biegu na 100 m i już w eliminacjach poprawiła swój rekord życiowy wynikiem 11.47 sek.

Po godzinie, w finale tego biegu, potwierdziła dobrą dyspozycję i z czasem 11.48 sek. pobiegła po tytuł mistrzyni Polski.

W drugim dni zawodów Klaudia wystartowała w biegu na 200 m. Ze względu na urazy, w ostatnim czasie nie biegała tego dystansu, została więc rozstawiona w teoretycznie słabszej serii. Nie przeszkodziło to jednak gwardzistce w poprawieniu rekordu życiowego, który teraz wynosi 23,91 sek. (pod wiatr -1,5 m/s). W ogólnym rankingu zajęła drugie miejsce, co pozwoliło sprinterce powrócić z zawodów z dwoma medalami.

Na dwunastym miejscu w rzucie oszczepem uplasowała się Martyna Czachowska z wynikiem 30,67 m.

Z wyników w Białej Podlaskiej cieszą się decydenci KS Gwardia - prezes Krzysztof Urbanowicz i wiceprezes Jerzy Żyliński - gdyż w zawodach można było zdobywać punkty do współzawodnictwa sportu młodzieżowego klubów, gmin i powiatów, prowadzonego przez ministerstwo sportu. Dorobek KS Gwardia wzbogacił się na tej imprezie o 46 punktów, co już stawia klub w wysoko w naszym regionie. A przecież pozostały jeszcze do rozegrania mistrzostwa Polski U20 i OOM U18 w Radomiu, gdzie gwardziści na pewno nie są bez szans medalowych.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Były GwardzistaByły Gwardzista

1 0

Trzymam od zawsze kciuki za Gwardię 16:10, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA