Osiem medali lekkoatletów "Gwdy" w Poznaniu

19:00, 07.09.2020 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła Aktualizacja: 19:02, 07.09.2020
Skomentuj fot. Gwda Piła fot. Gwda Piła

Lekkoatleci PLKS "Gwda" Piła bardzo udanie spisali się na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, które odbyły się na zmodernizowanym obiekcie POSiR-u, dawniej Olimpii Poznań. Łącznie wywalczyli osiem medali.

Zawody młodzików były przeplatane konkurencjami dla kategorii starszych. Padło wiele wartościowych wyników.

Swoje aspiracje medalowe w Mistrzostwach Polski Młodzików potwierdziła Zuzanna Doroba, która wygrała bieg na 300 m znakomitym wynikiem 41,81 sek. Efektowanie wyglądało podium na 1000 prz. dziewcząt, zapełnione wyłącznie przez zawodniczki "Gwdy": wygrała Kalina Wierzbowska z czasem 3:39,36 przed Agatą Łańską 3:45,22 i Julią Wałczacką 4:14,56.

Na najwyższym podium ze złotymi medalami stanęli też Kacper Rospłoch w rzucie dyskiem -38,47 m i Piotr Rozmiarek w skoku wzwyż - 175 cm. Srebrny medal wywalczył Jan Gański w skoku wzwyż - 145 cm. O miłą niespodziankę postarali się specjaliści w biegu na 300 m Dawid Hajduk i Oliwier Kamiński, którzy tym razem z wynikami odpowiednio 12,26 i 12,34 sek. awansowali di finałowego biegu na 100 m. Sukces Dawida Hajduka jest tym cenniejszy, że w skoku w dal wynikiem 5,42 wywalczył brązowy medal w tej konkurencji. Bliska wywalczenia medalu była Natalia Szarejko w biegu na 80 m ppł. - 14,29 sek. i 200 m ppł - 34,11 sek.

Po udanych występach na Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie, dobrą formę przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w Radomiu potwierdzili płotkarz Mikołaj Szarejko w biegach na 100 m - 11,77 sek. i na 200m - 24,01 sek. oraz "przeszkodowiec" Mikołaj Czechowicz na 400 m - 53,35 sek. O dobrą "życiówkę" w biegu na 200 m (24,78 sek.) postarał się też Piotr Barańczyk, który po kontuzji wraca do pełni zdrowia i formy.