Zamknij
REKLAMA

Ełk: cztery medale w K1 dla Sportów Walki

09:21, 12.10.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W Ełku odbyły się długo oczekiwane Mistrzostwa Polski w K1, najbardziej widowiskowej i prestiżowej formuły kickboxingu. Długo oczekiwane, bo pierwotny termin imprezy przypadał na początek marca, ale jak wiele innych imprez został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Nie zabrakło tam pięcioosobowej grupy zawodników Sportów Walki Piła.

Pilanie tradycyjnie nie zawiedli i do domu wrócili aż z czterema medalami. Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Woźniak, który z powodu przesunięcia terminu mistrzostw wystartował już w gronie seniorów. Nie przeszkodziło to naszemu zawodnikowi, który w walce finałowej pewnie pokonał zawodnika Wisły Kraków. Warto dodać, że Woźniak złoty medal w K1 zdobył już czwarty rok z rzędu - we wcześniejszych latach były to trofea juniorskie.

Srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju trafił do Dawida Sieka. Siek, podobnie jak Woźniak, po raz pierwszy wystartował w gronie seniorów, więc również ten medal należy uznać za wielki sukces pilanina. Po emocjonujących walkach eliminacyjnych dopiero w finale lepszy okazał się Krystian Topczewski z Ragnaroka Białystok. Dawid po zakończonej imprezie dostał również oficjalnie powołany do kadry narodowej seniorów.

Medale w gronie juniorów zdobyli także Cyprian Pałka (srebro) i Alicja Bartosińska (brąz). Pilski klub reprezentował również Maciej Różyło.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów Przemysława Drajera i Przemysława Leńca.

Klub Sporty Walki dziękuję za wsparcie Powiatowi Pilskiemu, Miastu Piła, Miejskiej Energetyce Cieplnej w Pile, Spaw-met, KM Import, Colos Gym.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA