Zamknij
REKLAMA

Niesamowite biegi Klaudii Adamek po srebro i złoto

22:10, 22.02.2021 | Jerzy Żyliński
Skomentuj
REKLAMA

Gwardia Piła ma w tym roku na koncie kolejne dwa medale mistrzostw rangi kraju dzięki bardzo udanemu startowi Klaudii Adamek na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.

Klaudia w finałowym biegu na 60 m z nowym rekordem życiowym 7,34 zdobyła srebrny medal w kategorii seniorek, przegrywając jedynie z Ewą Swobodą, pobiegła też po złoto w kategorii młodzieżowej U-23. Do pełni szczęścia zabrakło dwóch setnych sekundy do minimum uprawniającego do startu w Halowych Mistrzostwach Europy. Klaudia pokonała w tym biegu zawodniczki, które w tym roku już mają minima uprawniające do startu w HME. Gratulacje dla Klaudii i trenera Romana Marciniaka!

Przymnijmy, że gwardzistka latem ub.r. zdobyła brązowy medal Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 100 m oraz złoty na 100 m i srebrny na 200 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23.

Swój prymat na hali w Polsce po raz siódmy potwierdził wychowanek pilskiej Gwardii Remigiusz Olszewski, zwyciężając w biegu na 60 m z rekordem życiowym 6,59 sek., który jest szóstym wynikiem w polskich tabelach historycznych na hali. Remek reprezentujący obecnie Zawiszę Bydgoszcz. Mieszkaniec Kaczor trenowany przez swego tatę Ryszarda zapowiada walkę o jeszcze lepszy wynik i walkę o finał podczas Halowych Mistrzostw Europy za dwa tygodnie w Toruniu.

(Jerzy Żyliński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

1 0

Brawo ! 14:04, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%