Zamknij
REKLAMA

Miłosz Bogucki awansował do finału OOM w Spale

10:06, 10.05.2021 | fp
Skomentuj fot. KS Sporty Walki Piła
REKLAMA

W weekend w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile rozegrano - bez udziału publiczności - eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w boksie. Walki sędziował m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski.

O awans do finału olimpiady walczyli pięściarze wyłonieni w turniejach eliminacyjnych w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, w sumie aż w 13 kategoriach.

Z wcześniejszych kwalifikacji udział w zawodach zapewnili sobie dwaj pilscy pięściarze - Miłosz Bogucki z klubu Sporty Walki Piła oraz Franciszek Szpakowicz z Sokoła Piła. W sobotnich półfinałach świetnie poradził sobie Bogucki, który zdecydowanie wypunktował Piotra Locha z Zagłębia Konin. Niestety odpadł Szpakowicz, który uległ bardzo mocnemu Jakubowi Grudzińskiemu z Czempiona Chojnów.

W niedzielnym finale Bogucki spotkał się z Jakubem Łukaszykiem z Rawicza. W historii ich pojedynków przed tą walką był remis. W pierwszej walce wygrał Łukaszyk, w rewanżu zwyciężył Bogucki. Tym razem po trzech emocjonujących rundach jednogłośnie na punkty zwyciężył pilanin, tym samym kwalifikując się do finałów OOM, które zostaną rozegrane w sierpniu w Spale.

Zawody zostały rozegrane pod patronatem honorowym starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który jednocześnie był jednym z sędziów turnieju, a Powiat Pilski wsparł organizację imprezy, którą zajęli się pilskie kluby Sporty Walki i Sokół.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

1 0

A Eligiusz nawet jak sędziuje walki to robi sobie sweet focie i wstawia na Fb...żenada i obciach. 07:00, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%